Bahçelievler Abidin Park Öğretmen Evindeki Gece Çayda Çıra eşliğinde akşam yemeği ile başladı. Geceye katılan önemli davetlerin takdiminin ardından kürsüye ilk olarak Derneğin sevilen Başkanı Nazir Güler çıktı. Geceye katılan çok değerli misafirlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Güler, Bu gecenin bizler için çok büyük önemi var. Artık Zeytinburnu’nda Elazığlıları hak ettikleri bir dernek merkezine kavuşturuyoruz. İnşallah önümüzdeki ay derneğimizin açılışını yapacağız. Bu gece derneğimizin yenilenmesine katkı sağlayan değerli hemşerilerimiz, işadamları ve Elazığlılarla bir araya gelip onlara teşekkür etmek istedik. Katkısı geçen herkes sonsuz teşekkürler. Bu birlikteliğimizi inşallah siyasette de göstereceğiz. Elazığlılar Zeytinburnu siyasetinde hak ettiği yeri alacaklardır dedi. 

Nazir Başkanın ardından ELFED Başkanı Faik İçmeli ve Elazığların Siyasetteki gururlarından biri AK Parti Genel Başkan Yrd. Mustafa Ataş kısa birer konuşma yaptılar. Derneği muhteşem bir mekana kavuşturan Nazir Güler’e ELFED Başkanı Faik içmeli teşekkür etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ise yoğun programıma rağmen Nazir Başkanın davetini kıramadım ve çok kısa sürede olsa siz değerli hemşerilerimle biraya gelmek istedim. Bizler için Elazığ’ı duyunca akan sular duruluyor. Yeni Dernek Merkezime katkı veren ve güzel mekânı derneğimizin hizmetine sunan herkese teşekkür ediyorum dedi. 

Akşam Yemeği ve Protokol konuşmalarının ardından Dernek Merkezinin yenilenmesine katkı veren işadamları ve siyasilere teşekkür plaketi takdim edildi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap ve Ferruz Kutsal, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Cüneyt Yılmaz, ELFED Başkanı Faik İçmeli, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır, Kantinciler Federasyonu Başkanı Vahap Osmanoğlu, Zeytinburnu Meclis üyeleri Fevzi Altuğ, Cüneyt Tezcan, Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şube Başkanı Fethi Ahmet Alparslan, İşadamları, Medya Mensupları ve Siyasiler; Ata Tanyıldız, Rıdvan Çakar, Ali Kemal Güler, Hayati Erdem, Ali Acar, Taylan Demirelli, Orhan Çoban, Bayram Doğan, Bekir Döndü, Mürsel Bildirir, Mehmet Demirbağ, Yavuz Karabulut, Yakup Gedik, Fatih Yersiz, Fatih Zaimoğlu, Nevzat Turgut, Mehmet Çelik, Zafer Aslancak, Yüksel Akcabey’e plaket alan isimlerdi. 
 

Tüm Elazığlı işadamları Derneğinin iki Yöneticisi Av. Barış Kişo ve İşadamı Rıdvan Çakır AK Parti Meclis Üyeliği için başvurularını yaptılar ve Dayanışma Gecesinde hemşerilerinden destek istediler.  Bu çok özel gecede Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Emecan, CHP ilçe Başkanı metin Doğan, Mimar Süleyman Uluocak ve ZEYDEF’e üye İl Deneklerinin Başkanları Elazığları ve Dernek Başkanı Nazir Güler’i yalnız bırakmadılar. 

Tüm Elazığlı İşadamları Derneği’nin Dayanışma Gecesi, Sanatçılar, Mehmet Demirbağ, Ünzile Tekin ve Cumali Atilla’nın söylediği çok özel Elâzığ Türküleri ve Halaylarla gecenin geç saatlerine kadar devam etti. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL