Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından Çok anlamlı bir günde çok anlamlı bir spor müsabakasıyla hizmete açılan Mehmet Akif Spor Kompleksi’nin açılış kurdelesini AK Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Irmak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül ve Zeytinburnu Belediye Başkan yardımcısı Zafer Alsac birlikte kestiler.. 

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, Irmak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Abim benim aile dostum çok değerli bir ağabeyim. Yeni açılan bu tesisin Irmak Grup ailesine hayırlı olmasını diliyorum. Yüksel abim aynı zamanda çok hayırsever bir işadamı rabbim sayılarını artırsın. Bu tesiste inşallah haftanın belli günleri Engelli kardeşlerimize ücretsiz hizmet verecek. Bu kararlarından dolayı kendilerini ve Burak Yiyenimi tebrik ediyorum dedi. 

3 Aralık Dünya Engeliler günü dolayısıyla Bayrampaşa Mehmet Akif Spor Kompleksi'nin açılışında anlamlı bir etkinlik yapıldı. Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi ve Engeliler Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören hastalar halı sahada maç yaptı. Bu etiklikte Galatasaraylı eski futbolcu Mustafa Kocabey de destek için yanlarında bulundu. Böyle organizasyonlara hep katılmaya çalıştığını belirten Mustafa Kocabey, "Hepimiz engelli potansiyeliz. Yarın ne olacağı belli olmayan durumlar. Biz kardeşlerimizin yanında olmak istiyoruz. Onların devamlı yanında olmak istiyoruz. Organ nakli organizasyonlarına da katılmıştım. Topluma var olmuş insanların bunlara önlük yapması gerektiğini inan bir insanım" diye konuştu.

Spor kompleksinin sahibi Burak Akgül ise, "Engelli kardeşlerimizi burada ağırlayıp, spor yatırmak amacımız. Onların mutluluğunu görmek, onlarla beraber onların mutluluğunu görmek bence bir mesaj olarak düşünüyorum. Kendi aralarında bir eğlence olacak. Kendi aralarında engelleri kaldırdığımızı ben inancındayım" şeklinde konuştu.

Engelli ve özürlü kelimelerinden rahatsız olduğunu ifade eden Spor kompleksi yöneticisi Halit Fikret Toncer'de, "Özürlü ve engelli insan yok. Engeli koyan bir engelsizleriz. Bizler biraz daha duyarlı olursak, onlar daha rahat işlerini yapıp, hiç kimseye ihtiyaçları olmayacak. 3 Aralık maalesef yılda bir kez hatırlama günü" açıklamasında bulundu.

Futbol Severlere Halı saha hizmeti verecek olan Tesis Yenidoğan Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi No: 68 Bayrampaşa /İstanbul Adresinde (Bayrampaşa Kaymakamlık Karşısında) 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL