Öğretmenler, Asena Merve Ergun, Aysun Şeker, Gülnur Resuloğlu, Burcu Menekşe ve Metin Hamurcu tarafından gerçekleştirile proje kapsamında özel gereksinimli bireyleri ve onların ailelerini anlamak, onlarla empati kurmak, yaşantılarını deneyimlemek adına Gözüsulu İlkokulu konferans salonunda çok farklı bir çalışmaya imza atıldı. 

Gönüllü Rehber öğretmeler tarafından yapılan çalışmanın temel amacı özel gereksinimli bireylerin yaşam boyu karşılaştıkları zorlukları, hissettikleri duyguları, toplum tarafından yaşadıkları dışlanmayı ve okul içerisinde karşılaşabilecekleri zorlantıları yaşayarak öğrenmek ve bu konular ile ilgili okul müdür yardımcılarını bilinçlendirerek bu bakış açısını tüm okul personeline ve öğrencilere aktararak; özel gereksinimli bireyler için daha huzurlu ve yaşanılabilir ortamlar oluşturmayı sağlamak..

NOT: Bu haber içinde geçen fotoğrafların içeriğini tam anlamadan sadece görseller üzerinden Sosyal Medya Hesabımız (Murat Ergün) üzerinden eleştirel ve yanlış anlaşılmaya mahal verecek bir paylaşım yapılmıştır. Hocalarımızın tarafımıza ulaşması, projenin içreğinin anlatılmasının ardından sorumlu habercilik gereği hem bu haberi yapmayı uygun bulduk. Paylaşmamızdan dolayı söz konusu fotoğrafta bulunan ve projeye destek veren öğretmen ve öğrencilerimizden özür diliyoruz..

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL