Zeytinburnu Belediyesi'nde 20 yıl taşeron olarak çalışan Kenan Güngördü, yaklaşık 8 ay önce Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen ‘Taşeron düzenlemesi’yle işini kaybetti. 
Önce güvenlik soruşturması sonra ‘ihtiyaç yok’ denilerek işten çıkarılan Güngördü, 24 Nisan 2017’de İstanbul 12. İdare Mahkemesi’ne başvurdu ve  işe iadesini talep etti. Bu tarihten itibaren de belediye önünde eylem yapmaya başladı. Başvuruyu 19 Eylül’de karara bağlayan mahkeme, Kenan Güngördü’nün yoksun kaldığı tüm özlük, mali ve sosyal haklarının dava açma tarihi olan 24 Nisan’dan itibaren işletilerek kendisine ödenmesine karar verdi. 

 Zeytinburnu Belediyesi,  mahkeme kararıyla 5 Kasım’da işe dönüş başvurusu yapan Güngördü'ye bugün için tarih verdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ndeki işine girişi yapılan Göngördü aynı gün tekrar kovuldu.  İşten çıkarma gerekçesi olarak 'ilgili müdürlüğün çalışan ihtiyacı olmaması' gösterildi.  Zeytinburnu Belediyesi Emek Personel Anonim Şirketi tarafından tebliğ edilen belgede Güngördü’nün işe girişinin ve çıkış tarihinin aynı olduğu görülüyor. Karara tepki gösteren Güngördü şöyle konuştu; "Belediyenin Emek A.Ş Müdürlüğü, ‘mahkeme kararını uygulamak zorundayız’ diyerek işe başlattı. Müdürlük ve belediye arasında yapılan tartışmalar, ‘ben bu hukuksuzluğa imza atamam, başım belaya girer’ tartışmasına kadar vardı. Aralarında geçen tartışmalar sonucunda ‘personel ihtiyacımız yok’ denilerek tekrar işime son verildi. Alınan karar hukuksuzdur.”

CUMHURİYET