Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Onur Dolar Başkanlığında ilçemizde yaptığı faaliyetler adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Sadece son birkaç ay içeresinde birçok faaliyete imza atan Erbakan Vakfı bu kez Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrilerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili dolayısıyla 58.Bulvar Caddesinde 10 BİN Kişiye etli pilav ikramında bulundu. Abdullah Süratlı Hoca efendinin duasıyla başlayan ikramı Zeytinburnu Halkı büyük ilgi gösterdi.

Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şube Başkanı Onur Dolar, en son toplantımızda yönetim kurulu arkadaşlarıyla böyle özel bir haftada ikramda bulunma kararı aldık. Önce büyük bir düve satın aldık. Dualarla bunu kestik ve etinin halkımıza ikram ettik dedi. Başkan Dolar konuşmasını şöyle sürdürdü. alemlere rahmet olarak gönderilerin getirmiş olduğu kitabı Kuran-ı Kerim’e ve sünnetine uyduğumuz zaman iki cihan saadetine ulaşacağımız canlarımız yoluna feda olan kutlu nebi peygamber efendimiz S.A.V doğum günü hürmetine halkımıza 10 BİN Kişiye etli pilav ikramında bulunmaktan mutluluk duymaktayız. Biz Erbakan Vakfı mensupları Pr. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın 46 Yıl önce milli görüş hareketini başlatırken vurguladığı önce ahlak ve maneviyat parolası ile yola çıkmış bir topluluğuz bu ilke ile yolumuz peygamberlerin yoludur. Bu etkinliğimiz 5 Yıldır Erbakan Vakfı olarak hizmet ettiğimiz son etkinliğimiz inşallah Genel Başkanımız Cuma Günü partimizi kuruyor. Partimizin kurulmasının ardından Bizlerde Zeytinburnu’nda hızla ilçe teşkilatımızı kuracağız ve bu kez partimizin çatısı altında Zeytinburnu halkına hizmet vermeye devam edeceğiz. Halkımız büyük bir özlem içinde yeni partimizi bekliyor. İnşallah halkın Erbakan Hocamızın yönetimde bulduğu refah dönemine büyük bir özlemi var. Genel Başkanımızda inşallah Hocamızdan aldığı duayla 23 Kasımda Cuma namazından sonra partimizi kuruyor. 24 Kasım’da İnşallah Eyüp Sultan camiinde kılınacak namazın ardından besmeleyi çekeceğiz. Tüm halkımızı 24 Kasımda Eyüp sultana bu kurlu yürüyüşün startını vermeye bekliyoruz. Bu parti öylesine gelişi güzel yeni bir heyecan olsun iye kurulmuyor. Hakkımızın özlemle bekliyor. Artık Refahyol döneminin bolluk ve bereketi isteniyor. Halkımız İslam Birliğin istiyor. Bu noktada Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a büyük bir teveccüh var. İnşallah genel başkanımız önderliğinde halkımızın o özlediği hizmetleri onlara yapacağız.  İnşallah Genel Başkanımızın dediği gibi  'Bir çiçekle bahar olmaz, ancak her bahar bir çiçekle başlar' anlayışıyla 1969 yılında tüm insanlığın kurtuluşu için yola çıkan 'Baharı başlatan çiçek' merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın izinden  Milli Görüş Hareketi'ne ikinci baharını yaşatmak, milletimizin ve yedi milyar insanın kurtuluşunu ve selametini temin etmek için yola çıkacak kutlu kervanın müjdesini milletimize, İslam Alemi'ne ve tüm insanlığa veriyoruz Elhamdülillah. Milletimizin tarihi, inancı ve ruh kökünün doğal bir sonu olan Milli Görüş zihniyetini hakkıyla temsil etmek, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya hedeflerine ulaşmak için siyasi partimizi 23 Kasım 2018 Cuma günü kuruyoruz. Tüm ezilenlere ve mazlumlara umut olmak için, kaba kuvvetin değil, hakkın üstün tutulduğu bir dünya için başlattığımız kutlu yürüyüşümüz tüm insanlığa hayırlı ve mübarek olsun. Dedi.

Erbakan Vakfı İl Başkan Yardımcısı Mustafa Dönmez,  Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) alemlere rahmet olarak gönderildiği, o mübarek gecenin yıl dönümü. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken, insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Peygamberimizin doğduğu bu mübarek gecenin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyor ve tüm İslam Alemi’nin Mevlit Kandil’ini kutluyorum. Bizlerde Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi olarak 10 BİN Kişiyi etli pilav ikramında bulunduk dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL