Nedeni ise Derneğin merkezinin yenilenmesi. Yaklaşık Üç süren tadilatın ardından Dernek merkezi oldukça görkemli bir havaya büründü. Yenilenen Dernek merkezi geleneksel Pazar kahvaltı programları ile yeniden hizmete açıldı. 

Konya Bozkır'a bağlı Dereköy Mahallesinin Zeytinburnu’nda faaliyet gösteren Dereliler Derneği her 15 Günde bir düzenlediği ve uzun yıllardır geleneksel hale getirdiği kahvaltı programlarıyla ilçemizde hemşerilerinin sesi olmaya devam ediyor. Kahvaltılarda âdeta izdiham yaşanıyor. Birçok köy ve mahalle derneği sadece tabela derneği olmak öteye gidemezken Federasyonların dahi yapmaktan zorlandığı organizasyonlara Zeytinburnu’nda imza atan Dereliler Derneği tebrikleri hak ediyor.

Konferans, Piknik, İftarlar, Spor Etkinlikleri, Arapaşı, Aşure, gibi birçok organizasyonlar ile 500-1000 Kişilik salonları hınça hınç dolduran Derelilerin İstanbul ve Zeytinburnu’ndaki birlikteliğine öncülük yapan Zeytinburnu Derelilerin bu haftaki kahvaltı programları yaklaşan yerel seçimlerinin gölgesinde yapıldı.  

Dereliler Dernek Başkan Ahmet Ilgaz Geleneksel kahvaltı programına renk katan misafirlerine ve hemşerilerine teşekkür etti.  Başkan Ilgaz, Amacımız Dereliler ilçemizde en güzel şekilde temsil etmek 20 yıldır bunun mücadelesini verdik bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Önümüzde yerel seçimler var. Tek amacım Konya Bozkır ve Derelilerin hep birlikte hareket ederek, hak ettikleri siyasetteki temsil hakkını ilçemizde kazanmalarıdır. Bunun için önümüzdeki günlerde bölünmüşlük havasından uzak tek vücut olarak hareket etmek zorundayız dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL