Fatma Kurt henüz 43 yaşındaydı ne eşine ne ailesine, ne evlatlarına ne de bu fani dünyaya doyabilmişti. Hayalleri vardı. Berkcan ve Bensu'yu okutacaktı. Onların Mürvetlerini görecekti. Daha rahat bir yaşam için mücadele verirken hiç ummadığı bir anda amansız hastalık gelip yakasına yapıştı. Hikmet işini gücünü bir kenara koyarak tüm imkânsızlıklara rağmen çok sevdiği eşinin iki evladının annelerini kurtarabilmek için bir yılı aşkın bir süre hastane köşelerinde mücadele verdi. Ama olmadı Fatma Hanım daha fazla direnemedi ve hayatının bağrında kanser illetine yenik düştü. Geride çok sevdiği ailesini iki evladını ve eşinin gözü yaşlı bırakarak bu fâni dünyadan göçtü gitti. 

Çarşamba sabahı 06:00 sularında tedavi gördüğü hastanede Hak’ka yürüyen Fatma Kurt için Seyitnizam Dutluk Camii'ndeki ikindi namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Merhumun cenaze namazına, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Belediye Başkan eski Yardımcısı Aydın Çığrıkçı, Belediye Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdül Selami Delibalta, yardımcısı ve Belediye Başkan Adayı Fatih Aydoğan, Yardımcılarından Mustafa Yalçınkaya, Mustafa Arslan, Rıdvan Çalışkan, Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Çetiner, İlçe Başkan Danışmanı Akın Aydın, AK Parti Zeytinburnu İşçe Belediye Meclis Üyeleri Adem Uluocak ve Yunus Gülmek, Seyitnizam Mahalle Muhtarı Ömer Algül, Tepebağ Dutluk Cami Dernek Başkanı Ayhan Özdemir ve cami cemaati, Beştelsiz Camii Dernek Başkanı Turan Gençoğlu, Yıldızspor eski Başkanı Zekir Keskin, Zeytinburnu Belediye Başkan Danışmanı Birol Aydın, Tepebağ Kültür Spor Başkanı Menan Çayır, Giresun Bulancak - Praziz Derneği eski Başkanı Coşkun Toraman, Kurt ve Özlü aileleri ile yakınları ve akrabaları, AK Parti Zeytinburnu camiası ve sevenleri katıldı. 

Kılınan vakit ve cenaze namazı ve alınan helalliklerin ardından merhume Fatma Kurt'un naaşı Küçük Halkalı Mezarlığı'na götürülerek defnedildi. Merhumeye Allah rahmet, Kurt ve Özlü ailelerine, akrabalarına, yakınlarına ve AK Parti camiasının baş sağlığı dileriz 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY