İstanbul'da bir taksi şoförü, araç içerisinde ölü olarak bulundu. Olayı öğrenerek taksisinin yanına gelen taksi sahibi,  araç içerisinde tanımadığı bir kişiyi ölü olarak görünce şok oldu. Pazar günü çalışması gereken taksiciyi arayan taksi sahibi,  "Bana sormadan nasıl arabayı bir başkasına verirsin. Sen şimdi kime nasıl hesap vereceksin?" diyerek tepki gösterdi. İddiaya göre 34 TEP 86 plakalı içerisinde yolcu bulunmayan taksiyi kullanan Şeref Hamamcı (66), Fatih istikametinde seyir halindeyken rahatsızlandı. Aracı yol kenarına park eden Hamamcı, otomobilin arka koltuğuna uzandı. O sırada yoldan geçen bir sürücü otomobilin arka koltuğunda hareketsiz şekilde bir kişinin yattığını görerek yardım etmek için otomobilin yanına geldi. Taksi sürücüsünün ölmüş olabileceğinden şüphelenen kişi, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri arka koltukta hareketsiz şekilde yatan sürücü Hamamcı'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Yoldan geçen bir taksici ise aracın çalıştığı taksi durağını arayarak arkadaşlarını bilgilendirdi.

TAKSİSİNİN İÇERİSİNDE YATAN KİŞİYİ GÖRÜNCE BÜYÜK ŞOK YAŞADI

Olayı haber alarak gelen taksi sahibi Ümit Şentürk ise taksinin içerisinde yatan kişiyi görünce büyük şok yaşadı. Taksisinin içinde tanımadığı bir kişi ölmüştü. Pazar günü çalışan taksi şoförü Alaattin Öztürk'ü aradı. Öztürk ise uykusuz olduğunu ve yerine başka bir arkadaşının çalıştığını söyledi. Bunun üzerine sinirlenen Şentürk, "Adam arabanın içerisinde yatıyor. Sen bana sormadan nasıl arabayı başkasına verirsin. Sen şimdi kime nasıl hesap vereceksin" diyerek Alaattin Öztürk'e tepki gösterdi. Kalp hastası olduğu öğrenilen Şeref Hamamcı'nın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü.

TALİHSİZ TAKSİCİ GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Zeytinburnu sakinlerinden Depo Durağı 50/1 sokak girişinde erkek kuaförü iş yeri bulunan Mehmet Hamamcı'nın 70 yaşındaki babası Şeref Hamamcı 20 gün önce kalp ameliyatı olmuştu. Taksi kullanırken babalarının öldüğünü öğrenen Hamamcı ailesi büyük şok yaşadı. Hastaneye kaldırılan Şeref Hamamcı'nın direksiyon başında kalp krizi geçirerek vefat ettiği bu şekilde raporlara geçti. 12 Kasım Pazartesi günü Zeytinburnu Emine İnanç Vakfı Camii'nde ikindide kılınan vakit ve cenaze namazına MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok ve yönetim kurulu temsilcileri, CHP Zeytinburnu İlçe Meclis Üyesi Satı Oral, aile bireyleri ve yakınları ile Mehmet Hamamcı'nın dostları ve arkadaşları katıldı. Kılınan vakit ve cenaze namazı ardından Şeref Hamamcı'nın naaşı Silivrikapı Mezarlığına getirilerek aile kabristanına defnedildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY