Zeytinburnu İlçe Emniyeti son Bir Yılda ilçe genelinde yaptığı operasyonlarla adından sıkça söz ettirdi. Birbirinden başarılı operasyonlara imza atan ve Zeytinburnu Halkının takdirini kazanan İlçe Emniyeti son bir yılda suçlulara adeta göz açtırmadı. Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yapılan Huzur toplantısında Belediye Başkanı Murat Aydın Emniyet Müdürü Cenk Özmen’i tebrik etti. Başkan Aydın her yıl ilçe sorunlarıyla ilgili anket yaptırıyoruz. İlçemizdeki Asayiş ve Güvenlik muhakkak ilk Beş’in içinde çıkıyordu. İlk kez bu yıl İlk 10’a dahi girmedi dedi. Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas’ın da katıldığı Huzur toplantısına Zeytinburnu Halkı yoğun ilgi gösterdi salon hınca hınç doldu.

Zeytinburnu ilçesinin huzurun masaya yatırıldığı toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen son iki yılın verilerini karşılaştırmalı olarak verdi. İlçe genelinde Hırsızlık suçları geçen yıla oranla % 27 oranında, Şahsa karşı işlenen suçlarda %4 oranında düşüş oldu.

Bu yıl içerisinde Zeytinburnu’nda yapılan operasyonlarda; 108 ruhsatsız Silah, 2741 mermi, 101 kurusıkı tabanca, 73 kesici ve delici alet, 5350 uyuşturucu hap, 62 kilo uyuşturucu madde, 19 Adet Kumar Makinası ele geçirildi Uyuşturucu ticareti yapan 682 kişi yakalanırken, bunlardan 150 si tutuklandı, 15 şahıs ise adli kontrol ile serbest bırakıldı.

Şahsa karşı işlenen suçlarda bir önceki yıla göre %13 oranında artma olurken, Mala karşı işlenen suçlarda bir önceki yıla göre %22 oranında azalma olmuştur. 2018 Yılının ilk 10 ayında ilçe genelinde yapılan denetimlerde 476.665 kişinin GBT’si sorgulanmış ve bu sorgulama sonunda arandığı tespit edilen 2155 kişi tutuklandı.

Ülkeye illegal yollardan giriş yapan ve özellikle Zeytinburnu’nun öncelikli sorunlarından biri haline dönüşen kayıtsız mülteci göçüyle de mücadele devam ediyor. Zeytinburnu’nda son bir yılda illegal yollarla giren 1490 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak sınır dışı edilmek üzere göç idaresine teslim edildi.

Zeytinburnu İlçe Emniyeti Trafik denetleme büro amirliğimizce yapılan denetimlerde 2018’in ilk 10 ayında Toplam 78.849 araç denetlendi. Bu denetimler sonucunda 26.283 araca cezai işlem uygulandı. Toplam uygulanan ceza miktarı 4.402.804 TL. Trafikten men edilen araç sayısı ise 1811’dir. 198 Sürücünün ehliyetine ise Alkolden olayı el konuldu.

Okul önlerindeki güvenlik artırıldı ve torbacılarla mücadele büyük başarı elde dildi. Zeytinburnu’nda bulunan okullardan 16 tanesine sabit polis görevlendirildi. Okul giriş ve çıkış saatlerinde de resmî ve sivil ekipler okul çevresinde görev alarak öğrencilerin güvenli bir şekilde öğrenimini sürdürmesini sağlıyor.

İlçe Genelinde suçlularla mücadelede başarının artmasında gece bekçilerinin yanı sıra, Mahalle Muhtarları ve okul yöneticileriyle emniyet arasında doğrudan kurulan whatsap ihbar hattının da büyük katkısı oldu.

Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen ilçe genelindeki başarılı operasyonların artarak devam edeceğini, geçmiş yıllar oranlar suçlularla mücadele ilçe genelinde çok iyi bir yere geldiklerini fakat bunun yeterli olmadığını, özellikle uyuşturucu ile mücadeleden Zeytinburnu Halkından ihbar konusunda daha büyük destek beklediklerinin altını çizdi

Zeytinburnu İlçe Kaymakamı Mehmet Makas huzur toplantı da yaptığı konuşmada gelecek yıl bu yılda daha başarılı istatistikleri görmeyi umduğunu dile getirerek başarılarından dolayı başta Emniyet Müdürü Cenk Özmen ve tüm ekibini tebrik etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ