Zeytinburnu İlçesi'nin köklü ve eski aile guruplarından olan Köprülü ailelerinden Cemal Köprülü'nün değerli eşi Gülserin Köprülü 28 Ekim Pazar günü saat 15.00 sularında alışveriş yapmak üzere semt pazarına giderken Yeşiltepe 65/4 sokak ile 56 sokağın birleştiği noktada manevra yapan balık kamyonunun altında kalarak yaşamını yitirdi.

Merhume için Veliefendi Mahallesi Bağ Camii'nde 29 Ekim'de ikindi Namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP İlçe Meclis Üyesi Hüseyin Üsküdar, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Av. Asım Güven, Köprülüler Derneği Başkanı Vedat Vardar ve yönetim kurulu ailenin akrabaları, yakınları ve dostları katıldı.

Kılınan cenaze namazı ve alınan helalliklerin ardından merhume Gülserin Köprülü'nün naaşı Silivri kapı Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi. Aynı günün akşam namazı sonrasında Zeytinburnu Rumeli Köprülüler Kültür ve Dayanışma Derneği lokalinde dernek yönetimi ve aile bireyleri tarafından Merhume için Mevlid-i Şerif okutuldu. Zeytinburnu Haber gazetesi Ailesi olarak Gülserin Köprülü Annemize Allah’tan rahmet tüm yakınlarına sabır diliyoruz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY