UYUŞTURUCU BAĞIMLISI ŞAHIS BABASINI REHİN ALDI

Olay akşam 20.30 sıralarında Zeytinburnu Nuripaşa Mahallesi 55/1 Sokakta meydana geldi. İddialara göre uyuşturucu bağımlısı S.D. Alzheimer hastası babasını rehin alarak elindeki pompalı tüfekle çıktığı evin balkonundan rasgele ateş açmaya başladı.

İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE GELEN POLİSE DE ATEŞ AÇTI

Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Şahsın polis ekiplerine de ateş aÇması üzerine, güvenlik güçleri sokağa giriş ve çıkışları kapattı. Olay yerine özel harekat polisleri ve müzakereci polisler sevk edildi. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı müzakereci polisler şahısı ikna etmek için yoğun çaba sarf etti. Ekiplerin ikna çalışmalarının ardından özel harekat polisleri daireye girerek şahsı etkisiz hale getirerek gözaltına aldı

ZEYTİNBURNU EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNE GELDİ

Olayın ihbar edilmesinden kısa bir süre Zeytinburnu’nun başarılı Emniyet Müdürü Cenk Özmen olay yerine gelerek bizzat operasyonu kendisi yönetti. Çok kısa bir süre içerisinde uyuşturucu bağımlısı şahıs başarı bir operasyonla gözaltına alındı. Olay yerin inceleme ekibi detaylı bir incelme yapmasının ardından Emniyet mensupları sokaktan ayrıldı.  

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL