Önümüzdeki hafta içinde Zeytinburnu İlçesinin huzur toplantısı var. Zeytinburnu ilçesinin huzurun masaya yatırılacağı toplantı öncesi son bir yılda yapılan başarılı operasyonların verilerini sizler için derledik. İlçe genelinde Hırsızlık suçları geçen yıla oranla % 27 oranında, Şahsa karşı işlenen suçlarda %4 oranında düşüş oldu.

Bu yıl içerisinde Zeytinburnu’nda yapılan operasyonlarda; 98 ruhsatsız Silah, 2741 mermi, 89 kurusıkı tabanca, 73 kesici ve delici alet, 5350 uyuşturucu hap, 62 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi Uyuşturucu ticareti yapan 682 kişi yakalanırken, bunlardan 150 si tutuklandı, 15 şahıs ise adli kontrol ile serbest bırakıldı.

Ülkeye illegal yollardan giriş yapan ve özellikle Zeytinburnu’nun öncelikli sorunlarından biri haline dönüşen kayıtsız mülteci göçüyle de mücadele devam ediyor. Zeytinburnu’nda son bir yılda illegal yollarla giren 1490 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak sınır dışı edilmek üzere göç idaresine teslim edildi.

Okul önlerindeki güvenlik artırıldı ve torbacılarla mücadele büyük başarı elde dildi. Zeytinburnu’nda bulunan okullardan 16 tanesine sabit polis görevlendirildi. Okul giriş ve çıkış saatlerinde de resmî ve sivil ekipler okul çevresinde görev alarak öğrencilerin güvenli bir şekilde öğrenimini sürdürmesini sağlıyor.

Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen ilçe genelindeki başarılı operasyonların artarak devam edeceğini, geçmiş yıllar oranlar suçlularla mücadele ilçe genelinde çok iyi bir yere geldiklerini fakat bunun yeterli olmadığını, özellikle uyuşturucu ile mücadeleden Zeytinburnu Halkından ihbar konusunda daha büyük destek beklediklerinin altını çizdi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL