Zeytinburnu Dernekler Federasyonu Mehmet Çakır’ın Genel Başkanlığında ve üye Dernek Başkanlarının katılımıyla istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı. Akşam yemeğinin ardından ilk sözü Genel Başkan Mehmet Çakır aldı. Eksiğiyle fazlasıyla bir yöresel Günlerin daha geride kaldığını belirten Genel Başkan Mehmet Çakır açıklamalarını şöyle sürdürdü. Bu şölen öncesi Belediye Başkanımızla bir toplantı yaptı kimse orada bir öneride bulunmadı fakat toplantından çıkar çıkmaz herkes bir şey söyleme başladı.

Bunun önüne geçmek için bugün bu toplantıyı düzenledik. İki arkadaşımız Derneğinin gününde standına gelmedi bu hem bu organizasyona hem de başkanımıza büyük saygısızlıktır. Umarım bir sonraki yıllarda bu tekrarlanmaz. Bunun yanında geçen yıl ilk kez Futbol turnuvası düzenlemiştik. Çokta güzle olmuştu. Bu yıl seçimler var. Bu manipüle edilebilir gerekçesiyle turnuvayı bu yıl düzenlemeyelim diyorum. 18 Mart Çanakkale gecemiz var. Bu geceyi artık geleneksel hale getrdik. Sizlerde olur verirseniz bu geceyi düzelmeye devam edeceğiz. Birde ZEYDEF Gençlik kollarını bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor dedi. 

ZEYDEF Üyesi Dernek Başkanları tek görüşünü alan Genel Başkan Mehmet Çakır gelecek yıl Yöresel Günlerin kapsamının daha da genişletmek için görüşlerin rapor haline getirilip Belediye Başkanına sunulacağını söyledi. Başkanların ortak görüşleri Et ve Süt ürünlerin yeniden stantlara konulması, stantların kiraya verilmemesi dernek başkanların kontrolünde olması, Konser bölümünde eğer mümkün olursa eski forma gibi her derneğe bir gece verilmesi, eğer bu mümkün olmayacaksa bölgelerin gecesinin belediyenin değil derneklerin kendi yöresel sanatçılarıyla koordine etmesi halinde daha farklı bir yöresel günler etkinliğinin ortaya çıkacağını söylediler. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL