Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Başkan Dr Mikail KABAK yapmış olduğu açılış konuşmasında "Benim bir idealim var rahmetli Erbakan Hocamızın kabrinin bulunduğu Zeytinburnu’nda onun mezarı başında onun partisinin bayrağını dalgalandırmak ve bu ilçeden tüm ülkeye bir işaret fişeği yakmak istiyorum. 18 Kasım’da kongremiz var. Buna uygun bir yönetim kuracağız ve buna uygun adımlar atacağız. Bir yönden bunun çalışmasını yaparken diğer bir yandan da bu ilçenin nabzını tutmak için Sivil Toplum kuruluşlarıyla tanışmak kaynaşmak istiyoruz. Bu ilçenin sorunlarını ilk ağızdan dinlemek istiyoruz ve bu sorunlara sizlerle birlikte çözüm üretmek istiyoruz. Bunun için ilk adım olarak Amatör kulüplerimizin çok değerli siz başkanlarıyla böyle bir platformda beraber olmak istedik. Amacımız burada tamamen tanışmak, bünyenizde ilçe amatör takımları olarak yaz okul takımlarıyla yaklaşık 8.000 kişiyi aşkın bir aile oluşturmanız, bu aileyle tanışmak sorunların neler olduğunu anlamaktır. Şu anda ilçemizde yaklaşık olarak 10.000 uyuşturucu bağımlısı var. Bu sorunun önüne geçmek Amatör Kulüplerin önündeki engelleri kaldırmaktan geçiyor. Sadece bu yönden bile ne kadar önemli bir görev yapıyorsunuz. İnşallah bu günden sonra sürekli bir diyalog içinde olacağız. Bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere şahsım ve partim adına çok teşekkür ediyorum dedi.

Irmak Spor Kulüp Başkanı Cenap Altıok Bölgeselde takımlarımız vardı fakat maddi zorluklardan dolayı takımımız düştü. İlçemizde potansiyel var fakat bir profesyonel takımımız olmadığı için artık oyuncu çıkmıyor. Maddi sorunlarımız çok artık onun için çok fazla futbola da yatırım yapamıyorsunuz. Geldiğimiz noktada artık amatör takımlara yönetici bulmak dahi çok zor. Artık belediyeler kendi takımlarını kuruyorlar ve parayı oraya yatırıyorlar dedi.

Hürriyet Spor Kulüp başkanı Rahmi Ekşi, Yerel yöneticiler rehavet havasına girerler bu rehavette bunların sonu olur. Şu an ülkemizde insanlar atık iki kutba ayrılmış. Birbirimize samimiyetle bakmıyoruz. İşte bunun sonunda sorunlarınıza çözüm bulamıyorsunuz. İşte en son yaşadığımız olay. Zeytinburnu’nda antrenörler birliğinin odası vardı bu odamıza birkaç gün önce kilit vuruldu ve bu kilit vuranın kim olduğu belli değil. Buna halk dilinde hırsızlık terbiyesizlik deniz. Çünkü onlar bizim mahrem yerimize girdiler. Birde hayasızca kendileriyle savunmaya çalışıyorlar. Biz kimseden teşekkür beklemiyoruz tek beklentimiz işimize çomak sokmasınlar. Gelmişler tesislerimizin içine bisikleti sokmuşlar. Bunun amatör futbolla ne ilgisi var. Bir kalmış adam kendi cebinden harcamış gibi bize davranıyor. Burası senin yerin değil bu para Zeytinburnu halkının sadece siz emanet edilmiş. Sen babanın parasını harcamıyorsun bize. 4 yıl olmuş kulüplerin aldığı çok cüzzi bir miktar var. Sanki Zeytinburnu Belediyesinin tüm parasını bu amatör kulüpler yiyor. Biz her şeyin farkındayız sırf tabela oluta üç dört kişiden oluşan bir derneğe farklı bir gruba farklı şeyler içindesin. Bunları bizlere karşı tutumu şu ne seni aç bırakıyor yada ne seni tok tutuyor. Ne ölün nede yaşayın bana muhtaç olun  mantığı içindeler. Biz senden para istemiyoruz bize bu üç tesisi kulanım hakkını ver biz üretebiliriz. Bizim başımıza bir hanım verdiler. Başımıza bir püskülü bir bela verdiler. Zeytinburnu Gönül Hanıma kalmış. Bu bize müstehak. Kendileri çok fazla donanıma sahiptir. Şöyle bilgi birikim fışkırıyor. Akıl hocaları bari hoca olsa onlarında abdesti yok dedi.

Çankırı Yeşil ılgaz spor başkanı Emrullah İç benim şahsen artık Belediyeden çok fazla bir beklentim yok. Ben artık şahsen kendi camiamla bu işi yürütmeye çalışıyorum. Siyaseti bu futbolun içinde çıkarmamız lazım. Sen mevcut bir parti değilsen sana en yakın arkadaşın bile para vermiyor ki  Belediye versin. Boğazımıza bir ip takmışlar istedikleri zaman çekiyorlar istedikleri zaman bırakıyorlar dedi.

Zafer Spor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer sorunların başında Belediyenin bir spor müdürlüğünün olmasından dolayı kaynaklandığını söyledi. Başkan Zafer Bisiklete olayını destekliyorum fakat buz hokeyi Zeytinburnu’na çok katkısı yok dedi.

Diğer Kulüp Başkanları da yaşadıkları sorunları tek tek dile getirdiler. En son Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven söz aldı. Başkan Yurtseven eski göre daha durumda oldukları fakat çok daha fazla yardım küllerimize yapılabilir dedi.  Eroğluspor Kulüp Başkanı ve Zeytinburnu Amatör KULPLER Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Ben arkadaşların bütün dertlerini sıkıntılarını anlıyorum fakat sözlerimin başında Rahmi Ağabeyimin biraz ağır konuştuğunu düşünüyorum. Gönül Hanım spordan anlamayabilir ama belediyenin bir işleyişi var. Belediye bir spor müdürlüğü kurmamış bu Gönül Hanımın suçumu? Bir spor müdürlüğü olsaydı ve bu işten anlayan birini başına getirseydi işleyiş çok farklı olabilirdi.  İşler daha rahat çözülürdü. Bu Gönül Hanımın yetersiz olduğu anlamına gelmez. Mesela Gönül Hanım malzemede eskiye dönelim dedik bizler masaya yumruğumuzu vurduk dönmezsiniz dedik. Yanlışa yanlış diyoruz fakat çok fazlada hakkını yememek lazım. Dört yıl önce başarıya para vardı. Birkaç takım bu paradan faydalanabiliyordu. Gönül Hanımın çok büyük payı var burada . Biz bunu değiştirdik ve malzeme yardımına dönüştürdük. Bu ne yaptı geri kalan kulüpleri bir tık yukarı çıkardı. O para o dönem iyiydi fakat bugün çok yeterli değil. Geldiğimiz nokta kötünü iyisidir. Ben 39 ilçeyi çok iyi biliyorum İstanbul’da kulüplere katkı bazında belediyemizi ilk beştedir. Daha fazla katkı yapabilir mi evet yapılabilir. Belediye bize yapılan yardımı goz olarak kullanıyor buna katılabilirim .Bana mahkum ol. Belediye bizlere daha sıcak bakarsa çok daha iyi bir yardım amatörlere yapılabilir. Geldiğimiz noktada amatörler biri Zeytinburnu’nun en büyük sivil toplum kuruluşudur. Gücümüzün farkında olalım. Geldiğimiz nokta eskiye göre iyi fakat çok daha iyi olabiliriz dedi.

Sadet Partisi’nin amatör kulüpler ile buluşmasına, Çırpıcı İBB Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan Şehristan'da verilen kahvaltıya Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve S.T.K Halkla İlişkiler Başkanı Muhammet YALMAZ, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü İPEK, Zeytinburnu Saadet Partisi İlçe Başkanı Dr. Mikail KABAK, yönetim kurulundan Levent ÇOTUK, İsmail BİBER, Bülent AVCILAR, kulüpler olarak da Zeytinburnu Amatör Spor Birliği Kurucu Başkanı Cenap ALTIOK, Amatör Spor Birliği Mevcut Başkanı ve Eroğlu Spor Başkanı Şenol YURTSEVEN, Hürriyet Spor Başkanı Rahmi EKŞİ, İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü Başkanı Hakan GÜLER, Yeşiltepe Spor Başkanı İsmail ERARSLAN, Merkezefendi Spor Başkanı Mesut KURTULUŞ, Telsiz Spor Başkanı Turgay Kalyoncu ve Zeytinburnu Telsiz Bayan Futbol Takımı Başkanı Mustafa ÖNEMLİ ve bir sporcu, Zafer Spor Başkanı Cengiz ZAFER, Yıldız Spor Başkanı Halim ŞENGÜL, Yenidoğan Güneşspor Başkanı Cengizhan BAKÇEKAPILI, Yeşilılgaz Spor'dan Emrullah İÇ iştirak ettiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-TAHA DEMİRELLİ