MHP Zeytinburnu eski teşkilat başkanı başarılı işadamı Ethem Gürkan’ın kızı Reyhan Gürkan, Çankırılı işadamı Yunus Kaya’nın oğlu Sezer Kaya ile bir yıl önce nişanlamıştı. Bu kez genç çiftler için Çankırı camiası düğün merasiminde bir araya geldiler. Gelin Hanımın annesi ve babası Muhterem ve Ethem Gürkan ile Damat Beyin Annesi ve Babası Ayşe Yunus Kaya çifti misafirleri kapıda karşıladı. 1000 kişilik salona 1200 kişi gelince salon hınca hınç doldu izdiham yaşandı. Genç çiftler salona alkışlar eşliğinde asansörle Türk Bayrakları arasından geldi. Yapılan ilk dansın ardından Düğün pastası kesildi. Ardından takı merasimine geçildi. Genç çiftlere öncelikle aile bireyleri takılarını takdim ettiler ve aile fotoğrafı çekildi.

Daha sonra Geli Hanım ve Damat Bey salonda kendilerine ayrılan kısma geçtiler. Burada davetliler geç çiftelere hediye takdimleri için saatler uzun kuyruklar oluşturdular. Bir taraftan takı merasimi devam ederken diğer taraftan davetlilere akşam yemeği ikram edildi. Yemeğin ardından Labella Düğün Sarayındaki görkemli düğünün eğlence bölüme geçildi.

Sahneye ilk olarak Çankırı Davul Zurna ve köçek ekibi çıktı. Muhteşem bir gösteriyle adeta salon davul zurna sesiyle inledi. Davul zurna ekibine Çankırılılar kaşıklarıyla eşlik edince ortaya muhteşem bir görüntü çıktı. Davul zurna ekibinin ardından Çankırılı sanatçı Şaban Gürsoy sahne aldı. On günlerde çok ses getiren Neriman şarkısıyla davetlileri coşturan Sanatçı genç çiftlerin ailelerini sahneye aldı ve karşılıklı Çankırı havası oynattı.

Bu yıl düğünlere damga vuran Erk Dalıyla salon adeta yerinden oynadı. Çoşar İnşaatın sahibi işadamı Telat Coşar yeğenin düğününde soyadı gibi adeta coştu. Önce Çankırılılar Dernek Başkanı Arif Şengül ardından Halasının oğlu Gelin Hanımın babası Ethem Gürkan’ı karşısına aldı ve adeta döktürdüler. Görkemli Düğün merasiminde eğlence sevilen sanatçı Savaş Göçer’in yöresel şarkılarıyla gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Dillere destan Düğün merasimine, Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şube Başkanı Av. Fethi Ahmet Alparslan, Coşar İnşaatın sahibi Telat Çoşar, Çankırı işadamları Dernek Başkanı Arif Şengül, Çankırı Yeşil spor Ilgaz Emrullah İç, Elazığlı İşadamları Dernek Başkanı Nazir Güler, İşadamları Ahmet Çelik, Mustafa Sönmezoğlu, Eraydın Bayraktar, Mürsel Bildirir, Erhan Vardar, Soner Üstündağ, Veli Akçura, Barış Cengizbay, Av. Mehmet Aydoğdu ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. Düğün Merasiminin sonunda Gürkan ve Kaya aileleri kendilerini en özel günlerinde yalnız bırakmayan tüm dostlarına ayrı ayrı teşekkür ettiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL