Amatör Spor Haftası çerçevesinde düzenlenen yürüyüş ve ödül verilmesi programı Zeytinburnu İlçe Spor Müdürü Ali İhsan Öner liderliğinde okul müdürleri ve temsilcileri yanı sıra Şehit Kadir Cihan Karagözlü Ortaokulu Bando takımı eşliğinde il , Türkiye dünya şampiyonluğu dereceleri bulunan sporcular ile birlikte, beden öğretmenleri katılımıyla bir kortej düzenlendi.

Zeytinburnu Belediye binası önünde yapılan saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu. Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Belediye Zabıtası'ndan 14 kişi , Polis ve Belediye Motorize k Ekipleri kontrolünde Telsiz Mahallesi 71 sokaktan yürüyüşe geçen kortej Olivium önünden dönüş yaparak 15 Temmuz Meydanına geldi.

75. Yıl Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenleri ve program genel sorumlusu Kenan Sarıavcı yanı sıra Cüneyt Aytop, Şehit Kadir Cihan Karagözlü Ortaokulu Müdürü Harun CAN ile bu okulun beden eğitimi öğretmenleri Hatice Koyuncu ve Selma Harmankaya, Okul Takım Sorumluları Mehmet Baş, Burak Özkaya ve Güngör Odacı, Bando Takımı eğitmeni Hakan Arat, İl , Türkiye ve dünya bazında derece alan okulların sporcuları yürüyüş kortejini oluşturmuşlardı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necip Fazıl Poyraz da korteje iştirak etti.

!5 Temmuz Meydanı'na gelen öğrenciler okullara göre sıralanma yaptılar. İlçe Spor Müdürü Ali İhsan Öner günün anlamı ile bir konuşma yaptı. Başarıları bulunan öğrenci ve takımların ödül programı başlatıldı. İlk Ödül Futbolda İstanbul Şampiyonu ve Türkiye Yarı Finalisti olan Şehit Büyükelçi Galip Balkar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Futbol takımının kupasını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necip Fazıl Poyraz verdi. İstanbul Şampiyonu olan Şehit Kadir Cihan Karagözlü Ortaokulu yıldız ve küçükler futbol takımlarının ödüllerini de Zeytinburnu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Tutal ile Celalettin Gözüsulu İlkokulu Müdürü Nejmi Kaşkaya verdi.

Muay Thai spor dalında 80 kiloda dünya şampiyonu olan Spotlife Spor Kulübü Sporcusu Şahan Bodur'un madalya ve kupasını da İlçe Spor Müdürü Ali İhsan Över verdi. Atletizm branşı kros dalında İstanbul şampiyonu olan 75. yıl Ortaokulu öğrencilerinin ödülünü ise Veliefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili Ahmet Selim Çiftçi verdi. Ödül töreninden sonra Zeytinburnu Belediyesi'nin hazırlatmış olduğu ikramların sunumu ardından program sona erdi.

MEHMET ALPAY