Yaklaşık 9 gündür süren günlere ilk kez katılan Düzceliler, Güzeldere şelalesinden, Samandere Şelalesine, Ceneviz kalesinden, Fakıllı mağarasına, Kurugöl Kanyonundan, Melen raftingine, Böreğinden mantısına, kabak tatlısından fındığına Düzce’yi Zeytinburnu 15 Temmuz meydanına taşıdılar..

Yöresel ürün satışlarının yapılması, kültürün ve yörenin tanıtılması amaçlanan günlerde Karadeniz bölge rüzgarı Düzce üzerinden estirildi. Şehitlerimizden dolayı eğlence kısmını iptal edildiği Karadenizliler gecesinde aziz şehitlerimiz için Kuran-ı kerim okundu ve dualar yapıldı.

Zeytinburnulular Düzce standına gelerek bal ve fındık satın aldı ve Düzce’yi yakından tanımak için Dernek yetkililerinden gezilecek yerlerle ilgili bilgiler aldı. Standın işletimini ise Avrupa Yakası Düzceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Araç yaptı. Avrupa Yakası Düzceliler Derneği tarafından geceye özel hazırlanan kabak tatlısı ve aşure programa katılanlara ikram edildi. Stand önünde izdiham yaşandı ve vatandaşlar, ikram edilen tatlı ve aşureyi afiyetle yedi.

Program bitiminde Avrupa Yakası Düzceliler standını ziyaret eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yrd. Gönül Demirel, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır, Avrupa Yakası Düzceliler Dernek Başkanı Mustafa Öztürk ile birlikte ziyaretçilere kabak yatlısı ve karalahana dolaması ikram ettiler. İkram edilen tatlıyı afiyetle yiyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Düzcelilerin kendilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederken standa tam not verdiler.

Avrupa Yakası Düzceliler Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, “Yaklaşık iki haftadır yönetim kurulu arkadaşlarımızla burada ciddi bir çalışma yaptık ve bu geceye hazırlık için kolları sıvamıştık. Bu akşam aşırı katılım ve ilgiden son derece memnun kaldık. Öncelikle Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a, siyasi parti başkanlarımıza, Kaymakamımıza, standımıza ziyaret eden Zeytinburnu halkına ve özellikle Düzceli Hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Teşekkürü birde asıl yönetim kurulu üyelerime ve üyelerimize yapmak istiyorum. Programlarımızın devamı gelecek’ dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL