İl Müftülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Yılmaz, "Cami Gençlik Buluşması" etkinlikleri kapsamında yeni dönemin ilk programında Zeytinburnu Tepebağı Dutluk Camisi'nde gençlerle sabah namazında buluştu. 

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın yapıldığı, duaların edildiği buluşmaya, Yılmaz'ın yanı sıra Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Müftü Yardımcıları Veysel Işıldar, Bahri Şamat ve Mustafa Yavuz, Zeytinburnu Müftüsü Mustafa Açıkalın ile gençler ve vatandaşlar katıldı. 

Programda gençlere hitap eden Yılmaz, "Nesillere değerleri aktarımın en güzel yolu onlarla paylaşmak, birlikte solumak, birlikte yaşamaktır. Bu bakımdan gençlerle birlikte olduğumuz mekanları, camileri, mektepleri, aile ortamını çok önemsiyoruz." ifadelerini kullandı. 

- Müftü Yılmaz'dan gençlere "sosyal medya" uyarısı

Bu buluşmaların, gençlerin ve gençliğin gelişimi adına önemli olduğunu aktaran Yılmaz, "Çünkü camilerimizi gençlerin doldurması bizim için istikbal ümididir. Bir milletin istikbali gençlere aktarabildiği değerler ve o değerlere sahip çıkacak olan gençlerdir." değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Müftüsü Yılmaz, sosyal medyanın gençler üzerindeki olumsuz etkisine de değinerek, şunları kaydetti: "Çağımızda çocuklarımız artık bizim çocuklarımız olmaktan çıktı. Televizyonun, internetin, sosyal medyanın beslediği, onların emzirdiği çocuklar haline geldi. Bugün gençler artık sanal ortamlarda buluşuyorlar. Sanal ortamlarda buluşmaktan çok mutlu olduklarını yapılan araştırmalar gösteriyor. Bu gelecek adına önemli bir tehlike işaretidir. 15-20 sene sonra dünyanın nasıl olacağını doğrusu merak ediyorum, endişeleniyorum. Özellikle sanal dünyadan beslenen çocukların gerçek dünyadan beslenenlerle aynı duyguda, psikolojide ve heyecanda olup olmayacaklarından kaygılıyım. Çünkü insanoğlunun göz temasına, kucaklaşmaya, musafahaya ihtiyacı var ve bunlardan beslenerek ruhi gelişimini sağlıyor. Dolayısıyla gençleri o ortamdan koparıp mabede getirmek, mabette birlikte olabilmek onların ve bizim geleceğimiz adına çok önemli."