Tutkun ailesi içerisinde gençlik yıllarının başlarında siyaset içerisine atılan, bu konuda DYP Camiası içerisinde bir duayen olan Zeytinburnu DYP İlçe eski Başkanı Mustafa Tutkun değerli eşi Saniye Tutkun'u yitirmenin acısını yaşadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve yardımcısı Mehmet Zafer Alsaç, Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Zeytinburnu Emniyet Müdürü Cenk Özmen, İlçe Müftüsü Mustafa Açıkalın, AK Parti Zaytinburnu İlçe Başkanı Abdül Selami Delibalta, DP Başkanı Servet Hacıahmetoğlu ve DYP duayenlerinden Arif Önemli, Mehmet Çakın ile Tuncer Arabul başta olmak üzere, yüzlerce kişi cenaze törenine katılarak Mustafa Tutkun ve aile bireylerinin acısını paylaştılar. Mustafa Tutkun ve kardeşleri Hasan Tutkun ile Mehmet Ali Tutkun cenaze törenine katılan herkesle yakınen ilgilendiler. Ailenin tek çocuğu olan Mutlu ise annesinin naaşı başında bu büyük acıyı yaşıyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu DYP İl başkanı ve genel başkanlığı dönemindeki tüm organizasyonlarını programlayan değerli dostu Mustafa Tutukun'un eşinin cenaze törenine gelerek bir Ahde Vefa örneği sergilemiş oldu. Süleyman Soylu cenaze namazına gelenlerle tokalaşıp sohbet etti.

26. Eylül Çarşamba Zeytinburnu Taş Cami'de kılınan öğle vakit ve cenaze namazına T.B.M.M 26. Dönem Milletvekili ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zeytinburnu 20. Dönem Kaymakamı Mehmet Makas, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve yardımcısı Mehmet Zafer Alsaç, Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Zeytinburnu Emniyet Müdürü Cenk Özmen, AK Parti Zeytinburnu 3. Dönem İlçe Başkanı Abdül Selami Delibalta ve 1. Dönem Başkanı Ahmet Dokumacı, İTO Meclis Üyesi Mimar Süleyman Uluocak, DP Başkanı Servet Hacıahmetoğlu, DYP İlçe eski başkanlarından Mehmet Çakın, Necdet Sabay, Ömer Hayıroğlu, İbrahim İşcan, Mustafa Karagöz, DP Zeytinburnu İlçe eski Başkanı Temel Yavuzkotaloğlu, ANAVATAN Partisi İlçe eski Başkanı Niyazi Dindar, AK Parti Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Adem Uluocak, Belediye Meclis eski Üyeleri Davut Baş, Hasan Srtrçelik, Hasan Uluocak, Habip Seymen, Yücel Akbal, Sedat Topaloğlu, Kaptan Üstündağ, İsmail Terzi, Hasan Aydın, İlhan Hayırlıoğlu ve Saffet Darcan, Türk Kızılayı Zeytinburnu Şube Başkanı Ayhan Balcı, Galatasaray sporcular Derneği Sicil Kurulu Başkanı Ercan Ergül, Semiha Şakir Huzurevi Dernek Başkanı Perihan Akgün, Tepebağ Dutluk Cami Dernek Başkanı Ayhan Özdemir, MHP Milletvekili eski adayı Metin Yazar, Zeyçed Başkanı Ali Gündüz, DYP Duayenleri İl ve İlçe Yönetin eski Kurul üyeleri Tuncer Arabul, Diyar Arabul, Fahrettin Uluocak, Arzu Arabul, Cengizhan Mutlu, Nuri Çakmakçı, Zeki Karagözlü, Ahmet Acar, CHP Zeytinburnu Gençlik Kolları eski Başkanı Tayfun Zorlu, Trabzon Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu ve eşi iş adamı Salih Zeki Durmuşoğlu, Zeytinburnu Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sırrı Sinan Akyıldız ve Ynt Krl Üyeleri Hasan Ali Hayıroğlu, Ali Bayer Yeşilören, Azmi Zafer, Yusuf Ocakdan ve Ahmet Bayraktar, Mühendis Ziya Kemal Gülay, İhsan Mermerci Lisesi Mezunları Derneği eski Başkanları Saadettin Sökmen ve Şevket Akça, Avrupa Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı İrfan Şafak, Kastamonulular Derneği eski Başkanı Murat Akça, Zeytinburnu Ünyeliler Derneği kurucu Başkanı Ahmet Ağaç, İş adamları dostlardan Muhsin Koç, Kenan Palabıyıklı, Mustafa Topaloğlu, Ali Topaloğlu, Erdinç ve İsmet Bayraktar, Sacit Yiğit, Yılmaz Baştan, Tamer Boncuk, Ali Osman Akçen, Hakan Niron, Ali Rıza Atasoy, Kadir Hakyemez, Trabzonlular Derneği eski Başkanı Yüksel Yılmaz, Trabzonlular Vakfı Başkanı Kamil Hayırlıoğlu ve eski başkan Kenan Hayırlıoğlu, Rumeli Halk Türküleri Sanatçısı Salih Can, Futbol Antrenörü Sabahattin Sönmez, Gazeteci Osman Kumandan, isimlerini burada ayrı ayrı sayamadığımız onlarca kişi, Tutkun aile bireyleri, akrabaları ve yakın dostları ile komşuları cenaze namazında bir aradaydılar.

Merhume Saniye Tutkun'un naaşı kılınan öğle vakit ve cenaze namazı sonrasında Silivri Kavaklı Kabristanı'nda aile mezarlığına defnedildi. Merhumeye Allah ( c.c. )'den rahmet niyaz ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şad, Tutkun aile bireyleri, akrabaları, yakınları ve dostlarının ve de DYP Camiası'nın başları sağ olsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY