Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler 12 yıldır ilçemiz okullarımızda okul müdürleri, öğretmenleri ve okul aile birlikleri yanı sıra öğrenciler ve de  veliler ile yaptıkları çalışmalar takdir ediliyor. Anlatılan konuların haricinde öğrencilere ile bir pedagog gibi ihtimam gösteren görevliler onların da sorunlarını ve hatta kişisel dertlerini dinliyor ve yardımcı oluyorlar. Okul müdürleri ve diğer idarecileri ile devamlı bağlantılarda olan Toplum Destekli Polis her an bulundukları bölgede okul müdürlükleri ile devamlı bağlantı hallerindeler.

Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ndeki görevli polisleri  bu hafta  " 24- 28 Eylül " Ayhan Şahenk Ortaokulu ve Fatma Süslügil İlkokulu'nda okul müdürleri Ali Erdem Arpaçay ve Dilek Gürel ile birlikte değerlendirmelerde bulundular.  Görevli memurlar ortaokul öğrencilerine " Güvenli İnternet Kullanımı " konu ağırlıklı anlatımlarda bulundular. İnternet bağımlılığı, internetteki kandırmacalar ve kullanıcılara karşı yapılabilecek tehlikeli unsurlar, internet bağımlılığın hayatta ve kişisel psikolojik dengeleri bozma  ve benzer bir çok konumlarda anlatımlar yaparak slayt gösterimleri ile de öğrencileri bilgilendirdiler.

İlkokul öğrencilerine sunulan  eğitim ve seminer ağırlığı ise  " öğrenci ve kendilerinin güvenlikleri " olarak değerlendirilmişti. Anlatımlarda öğrencilere kendilerine her an yakın olan tehlikeler dile getiriliyordu. Yabancı kişilerin öğrencilere yaklaşımları, kandırılma yöntemleri, bu durumlarda öğrencilerin nasıl davranmaları gerektiği detaylı bir şekilde anlatılırken slaytlar ile örnekler gösteriliyordu. Her an çocuk kaçırılma olaylarının yaşandığı ve öğrencilerin nasıl bir tehlikelerle karşı karşıya kalacakları durumlar defalarca anlatılıp öğrenciler bilgilendirildi. Toplum Destekli Polis 12 yıldır bu hizmetlerini aralıksız sürdürmeye devam ediyorlar ve Eğitim - Öğretim dönemlerinde bulundukları ilçe okullarının tamamına eğitim ve seminer veriyorlar.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY