Kemal Asan amcamız Trabzon Camiasının Zeytinburnu’ndaki önde gelen isimlerindendi. Zeytinburnu gecekondu semti iken yaklaşık 50 yılı aşkın bir süre önce gelip Yeşiltepe Mahallesine yerleştiler. Uzun yıllardır komşuluk kültürünü Yeşiltepe mahallesine yerleştiren Laz Kemal aynı zamanda tam bir Trabzon aşağıydı. Her nerede olursa olsun 61 sesini duyduğunda hesaplar benden der kimsenin elini cebine sokturmazdı. Böylesine gerçek bir komşu, gerçek bir dost, gerçek bir Trabzon aşığı olan Laz Babacan Kemal sevenlerini geride gözü yaşlı bırakarak Hakka yürüdü. Kemal amcanın cenazesinde izdiham vardı. Kendi çevresinin yanı sıra yeğeni Aziz Babuşcu’yu bu zor gününde sevenleri yalnız bırakmadı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu ve Kemal Amcanın oğlu Mevlüt Asan cami avlusunda taziyeleri kabul etti. İkindi namazının ardından merhum için cenaze namazı kılındı ve helallikler alındı. Kemal Amcanın cenazesine, AK Parti Milletvekilleri Abdullah Güler, Hasan Turan, Halis Dalkılıç, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, , AK Parti İlçe Başkanı A. Selami Delibalta, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, AK Parti eski ilçe Başkanı Bahattin Ünver, Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan, Salih Zeki Durmuşoğlu, Ravi Kasap, Cengiz Zafer ve çok sayıda Zeytinburnulu katıldı.

 Kılınan cenaze namazı ve alınan helalliklerin ardından Kemal Asan Amcamız sevenlerinin gözyaşları arsında Güngören’deki aile kabristanlığında toprağa verildi. Zeytinburnu Haber Gazetesi ailesi olarak ailemizden biri olan Kemal Amcamıza Allah’tan rahmet geride bıraktığı kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-YUNUS EMRE ERGÜN