İstanbul’da yaşayan Halenze Köyünden farklı soyisimlere sahip olsalar da köydeki Beyt Fakah Salih isimli familyadan olan aileler. Fatih Karagümrük’te 2011 yılında Yeni Nesil Derneği ismiyle bir sivil toplum kuruluşu kurdular.Başkanlığını Yunus Gülmek’in yapmış olduğu dernek tamamen aile derneği. Her ay düzenli olarak 1-2 defa kahvaltıda bir araya gelen dernek üyeleri bu vesileyle yeni kuşak ile eski kuşak arasındaki köprüyü ve tanınırlığı canlı tutuyorlar.

Kahvaltı buluşmalarının yanısıra okuma yarışmaları, piknik ve spor aktiviteleri de düzenleyen dernekte gençlik kolları da bulunuyor. Gençlik kollarında 8, 11 ve 18 yaş grubu kategorilerde takımlar kurulmuş ve zaman zaman turnuvalar düzenliyorlar.2 katlı mütevazi bir dernek merkezleri bulunan Yeni Nesil’i oluşturan ailelerin soyisimleri ise Gülmek, Başaran ve İlhan’lardan oluşuyor.Dernek Başkanı Yunus Gülmek, aynı zamanda İstanbul’daki Halenzeliler Derneği’nin de başkanlığını yürütüyor.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Yunus Gülmek (Başkan), Mehmet Nasih Başaran (Başkan Yardımcısı), Münir Gülmek (Muhasip), İdris Gülmek (Genel İdare Sorumlusu), Lokman Gülmek (Teşkilat Sorumlusu), Rıdvan Gülmek (Gençlik ve Eğitim Sorumlusu), Eyüp Gülmek (İletişim Sorumlusu), Mehmet Veysi Başaran (Sağlık ve Tanıtım Sorumlusu)

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: İsmail Hakkı Gülmek, Serdar Gülmek, Abbas Gülmek, Barış Başaran, İbrahim Halil Gülmek, Murat Başaran, İbrahim Gülmek

Denetleme Kurulu Asil Üyeler: Misbah İlhan (Başkan), Tekin Başaran (Üye), Nuri Başaran (Üye)

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Abdulvahap Gülmek, Cahit İlhan, Beşir Gülmek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ