Bir anne ve babanın bir evladını yitirmesi ne kadar acı ve yeis yaşatırsa bir kardeşin bir diğerini hayatta yitirmesi daha da bir başka acı yaşatır. Rab'bimiz buyurmuştur ki " Acınızı önce yüreğinize gömün. Naaşı toprağa verdiğinizde metin olun ki etrafınızı da acılara salmayın ve sizlerin yeri de orası olacaktır. "  Hacı Mürsel Bildirir de ağabeyi Veysel Bildirir'i Elazığ Ağın da Modanlı Köyü'nde  toprağa verirken metin oldu. Önce acıyı kalbine ve değerli ağabeyini de dualarla toprağa gömdü. Ağladığını gören gözlerden gizledi ve acısını yüreğine saldı.

Ağabeyi için Mevlüt dini geleneğini yerine getirdi

( Vefat etmiş merhum için esas olan, arkasından hatimler okunması, akraba ve dostların mevlüt okutturması yanısıra sevaplar işleyip, ruhuna hediye etmeleridir. Bu sevaplı işler, merhumun azabı varsa azabını hafifletir, azâbı yoksa cennetteki derecesini yükseltir, makamını âlî eyler. Bu bakımdan, geçmişlerimizin arkasından işlenen herhangi bir sevaplı iş, hayırlı hizmet, ne kadar erken yapılır, ne kadar acele ile icra edilirse o kadar isabetli, o kadar yerinde olur. Çünkü manadaki hediyelerin erken  farzdır. Demek oluyor ki, öyle kırkıncı, yahut elli ikinci günü beklememeli, yapılacak hayırlar bir an evvel yapılmalıdır. Genelde bif vefat ardından vefat eden kişinin ardından en yakın zamanda mevlüt okutulur
 ve o kişinin adına hayrat yapılır.) 

Hacı Mürsel Bildirir ve aile bireyleri mevlüt hayrı için Veliefendi Mahallesi 75/5 sokaktaki Güzel Mescit'te merhum Veysel Bildirir adına Mevlid-i Şerif hazırlıklarını tamamlamış ve dostlara bildirilmişti. 15  Eylül Cumartesi İkindi Vakit namazı eda edildikten sonra Mevlid-i Şerif okunacaktı. İlçemiz sevilen İmam Hatib'lerinden Osman Aşık, Hamim Çalışkan ve Raşit Çatkaya Güzel Mescit kıblesinde yerlerine gelmişlerdi. Eda edilen namaz ardından onlarca kişi  ve davetliler Güzel Mescit'i hayli doldurmuşlardı. 

Zeytinburnu Belediye Başkan eski Yardımcısı İlyaz Saka, Saadet Partisi Zeytinburnu Yönetim Kurulu üyeleri ve temsilcileri, İYİ Parti Zeytinburnu İl Temsilcisi Bülent Yalçınkaya, Meclis eski Üyesi Salih Manastırlı, İstanbul Kantinciler Oda Başkanı ve Zeytinburnu Elazığlılar Dernek Kurucu Başkanı Vahap Osmanoğlu, Galatasaraylı Sporcular Deneği Sicil Kurulu Başkanı Ercan Ergül, ZEİAD Başkanı Nazir Güler, Zeytinburnu Rumeliler Derneği Başkanı Mehmet Ali Vatansever ve eski başkanlardan Ramazan Dekar ve Recep Akan,  Yıldız Spor Kulüp Başkanı Halim Şengül ve eski başkanlardan  Nazmi Cantürk, Sami Cantürk ve Zekir Keskin, Ahde-Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz ve Yönetim Kutulu Üyeleri, Zeytinburnusporlular Derneği eski Başkanı Halil İbrahim Uzunağca, Zeytinburnu Tün Rumeli Türkleri ve Yıldız Spor Kulübü camiaları, Elazığ camiasından bir çok davetli ve iş adamı, Bildirir Ailesi bireyleri, yakınları ve komşuları ile isimlerini burada teker teker sayamadığımız bir çok kişi Mevlid-i Şerif'e katılım yaptılar.

İmam Hatib'lerinden Osman Aşık, Hamim Çalışkan ve Raşit Çatkaya  Kuran-ı Kerim'den Tilavet, kasideler ve ilahiler okuyup, merhum ve yakınlarına ve de Mevlid-i Şerif'e katılan  amin dualarıyla herkesin gönülleri ferahlattılar. Mevlut sonunda dualar ve hayırlara vesile vesile olması için yemek ikramları yapıldı. Merhum Veysel Bildirir'e Allah ( c.c. ) rahmetler  niyaz eylesin. Mekanı Cennet, ruhu şad ve aile tüm bireyleri ile akrabaları, dostları, yakınları ve arkadaşlarının da başları sağ olsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY-TAYLAN DEMİRELLİ