Ay ailesinin biricik kızları Zeynep ile Şengül ailesinin biricik oğulları Ali Kaan Şengül Pullman Airport Otelde yapılan görkemli bir düğün merasimiyle hayatlarını birleştirdiler. Önce davetliler için 18:00-19:00 arası bir kokteyl verildi. Davetlileri salonun kapısında Zeytinburnu ve Çankırı Camiasının sevilen işadamlarından Arif Şengül ve Eşi Şengül Şengül ile Gelin hanımın Annesi Filiz ile Babası Faruk Ay karşıladılar. Davetliler adeta düğüne akın etti. 750 Kişi olarak ayrılan salona Bini aşkın davetli katıldı.

Davetlilerin yerlerini almasının ardından akşam yemeğine geçildi. Yemeğin ardından Gelin ve Damat alkışlar ışık ve ses gösterisinin arasında salona giriş yaptı. Nikah masasında yerlerini alan geç çiftlerin ve ailelerinin heyecanı görülmeye değerdi. Bahçelievler Belediyesi Nikah Memuru Mustafa Mehmealipoğlu’nun kıydığı nikahın şahitliklerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti ilçe Başkanı A. Selami Delibalta, Damat Beyin dedesi işadamı Ahmet Dildar, Büşra Manan, Çiğdem Akkoç, Ahmet Şengül, Ayşe Çakır Şahin yaptı. Nikah memuru nikah akdinin ardından Evlilik cüzdanın geç çiftlere takdim etmesi üzerine Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a verdi. Başkan Aydın Cüzdanı gelin hanıma teslim ederken geç çiftlere uzun bir evliliğin püf noktasını verdi. Birbirine sayı ve sadakat içinde olun dedi. 

Çankırı’nın sevilen isimlerinden Damat Ali Kaan’ın dedesi Ahmet Dildar genç çiftlere Vatanlarına bağlı olmaları için Bayrak, dinlerine bağlı olmaları için ayetel kürsü takdim etti. Aile fotoğrafının ardından damat bey gelin hanımın duvağını açtı ve alnından öptü. Ardın genç çiftler ilk danslarını davetlerini alkışları arasında yaptı.  Bir yandan akşam yemeği devam ederken takı törenine geçildi, Çiftlere ilk hediyeyi Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın takdim etti. Ardından aile bireyleri takılarını genç çiftlere taktılar ve aile fotoğraflarını çekildiler. Uzun süren takı merasiminin ardından Gelin damat müzik eşliğinde Türk Bayrakları ve Beşiktaş Bayraklarıyla piste getirilen düğün pastalarını kestiler. Görkemli düğün eğlence ile gecenin geç saatlerine kadar devam etti. 

Şengül ve Ay ailelerini bu çok özel günlerinde Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı A. Selami Delibalta, ZEYDEF Genel Başkanı ve AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü, Meclis Üyesi İşadamı Cüneyt Tezcan, Eski belediye Başkan Yrd. Aydın Çığrıkçı, Irmak Grup’tan Murat Ağca, Elazığlar Dernek Başkanı Nazir Güler, ŞanlıUrfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan, Ordulular Dernek Başkanı Recai Memiş, Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç,  Balıkesir Gönen Hodullular Derneği Başkanı Özgür Varlık, Çankırı Ilgaz Kıyısın Köyü Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Haşim Küçük ve Bine yakın seçkin davetli yalnız bırakmadı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-YUNUS EMRE ERGÜN