Pazarcılar Derneği Selahattin Sert Başkanla adeta şaha kalktı. İlk döneminde Üç yıllık görev süresi içinde İlk olarak işe Lokal Merkezi tadilat yaparak başladı. Ramazan ayında Pazarcılar esnafıyla Zeytinburnu halkının aynı sofrada buluşturdu. Pazar esnafına 2000 kişilik iftar verdi. Pazarlarda kamera sistemi uygulamasına geçti bunun yanında Pazarlardaki hırsızlık olaylarının önlemek için Üç kişilik Güvenlik görevlisiyle pazarlarda hizmet vermeye başladılar. 

Zeytinburnu Pazarcılar Derneği Başkanı ve aynı zaman AK Parti içe Yönetim Kurulu Üyesi olan Selahattin Sert yaptıkları çalışmaları Gazetemize şöyle anlattı. Esnafımızın pazarlardaki ip bağlamak sorunun belediyemizle birlikte çözdük. Tahta devirleri için soyadı tutan arkadaşlara belli bir süre içinde devir işleminin önünü açtık. Üyelerimizin tüm sosyal etkinliklerinde derneğimizi temsil ettik. Özel hastanelerle işbirliği yaparak üyelerimize sağlık seminerleri verdirdik. Tüm üyelerimize dernek merkezimizde göz taraması yaptırdık. Belediye Başkanımızı üyelerimizle buluşturduk. Sorunlarımızı kendilerine birinci ağızdan aktardık. Geçen kongrede bize sıfır borçla devrettiklerini iddia ettiler. Göreve geldiğimizde durumun hiçte böyle olmadığını gördük. Yüklü bir borç ile karşı karşıya kaldık. Çok şükür 148 Bin TL borcunu da ödedik. Makbuzsuz tek kuruş para toplanmamıştır. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra güvenlik neredeyse üzerimize kaldı çok şükür bunun üstesinden de geldik. Zeytinburnu Belediye Başkanımız murat Aydın’a, Yardımcısı Ferruz Kutsal’a, Zabıta Müdürümüz Muhammed Kısa’ya ve Temizlik işleri müdürümüz Muhlis Bakırtaş’a, Fen işleri müdürümüz Engin Köklü’ye ve tüm zabıta ekibimize sonsuz teşekkürleri mi sunuyorum. Zeytinburnu Belediyesi her daim Pazarcı esnafının yanında yer aldı dedi.

Çok şükür ilk dönem görev süremizi alnımızı akıyla tamamladık ve ocak ayında İkinci dönem için Pazarcı esnafımız karşısına çıktık. Onların desteğini aldığımdan zerre şüphe yoktu. Çünkü onlar yaptıklarımızı takdir edeceklerdi ve kongrede de takdir ettiler. Neredeyse tüm pazarcı esnafımızın desteğiyle yeniden başkan seçildik. Kongrede teşekkür konuşmasını yaparken esnafımıza bir söz verdim. Derneğe yeni model bir minibüs alacağız ve pazarcı esnafının hizmetine sunacağız diye. Rabbime şükürler olsun Yönetim Kurulu adaşlarım başta olmak üzere yine pazarcı esnafımızın desteğiyle bu sözümüzü de sadece 8 ay içinde yerine getirdik. Zeytinburnu Pazarcılar Derneğine aracımızı aldık. Bundan sonra bu araç düğünde, cenaze ve özel günlerde esnafımızın hizmetindedir dedi. 
Zeytinburnu Pazarcılar Derneği Başkanı ve aynı zaman AK Parti içe Yönetim Kurulu Üyesi olan Selahattin Sert konuşmasını şöyle sürdürdü. Bu makamlar gelip geçici önemli olan bu makama geldiğinde size güvenen insanların güvenini boşa çıkarmamak. Veremeyeceğiniz hiç bir işin içine girmek. Çok Şükür 4 yıldır görevdeyiz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz. Çok daha güzel hizmetleri Zeytinburnu’muzun fedakâr pazarcı esnafı için yapmaya devam edeceğiz dedi. 

ZEYTİNBURNU’NDA PAZARLAR NEREDE, NE ZAMAN KURULUR?

Pazartesi günü Yeniyol olarak bilinen Şabanağa’da, Salı Günü Yenidoğan Mahallesinde, Çarşamba günü ise Çırpıcı Mahallesinde, Cuma ve Cumartesi günü ise Merkezefendi mahallesinde,Pazar günü ise Sümer Mahallesinde pazarlarımız var. Yani Peşembe günü hariç Zeytinburnu’nda haftanın 6 günü Pazar kuruluyor. En büyük iki pazarımız var. İlk Pazar pazarı ikincisi ise Çarşamba pazarıdır

NE KADAR PAZARCI ESNAFIMIZ VAR?

Pazar esnafının zor bir yaşantısı olduğunu vurgulayan Zeytinburnu Pazarcılar Derneği Başkanı Selahattin Sert, Belki de bilimsel bir araştırma yapılsa pazarcılık en zor meslekler arasına girer dedi. Başkan Sert, Pazar esnafının ekonomisi iyi değildir… Tamamen ülkenin ekonomisini endeksli olarak şekil alır… Derneğimize kayıtlı olarak 572 Pazarcı esnaf arkadaşımızı vardır. Pazarlarımızda toplam çalışan Personelimiz 3170’dir. Bir pazarcı esnafının ailesiyle birlikte 4 kişi olduğunu varsayarsak, yaklaşık 12000 kişi pazarcılıktan ekmek yiyor dedi 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL