Yaşar Celal ve Şennur Seymen çiftinin biricik oğulları Onur ile Taner ve Sevinç Evin çiftinin biricik kızları Zeynep Avcılar’da ki Denizköşk Toplantı ve Davet salonunda yapılan görkemli bir düğün merasimiyle dünya evine girdi. Davetlileri kapıda genç çiftlerin aileleri karşıladı. Davetlilerin yerini almasının ardından akşam yemeğine geçildi. Yemeğin ardından düğünün startı verildi. 

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın salonda yerini almasıyla birlikte genç çiftler alkışlar ve müzik eşliğine salona girdi ve nikah masasındaki yerlerini aldılar. Başkan Murat Aydın damat beyi sorularıyla nikahı kıymadan önce bir güzel terletti. Önce kaç gündür arkadaş olduklarını sordu. Ardından Malatya’nın nesi meşhur diye bir soru daha yöneltti. İstediği cevapları bir türlü alamayınca en son Malatya havasıyla damat beyi oynatmak istedi. Başkan onda da başarılı olmayınca nikah akdine geçti. Genç çiftlerin nikah şahitliklerini Nazire Bedelli, Hurşit Dindar, Muhammet Yel ve Çinli Jahua Zhad yaptı. Başkan Çinli Nikah şahidiyle nerede tanıştıklarını sordu. Gelin hanım aile dostları olduklarını söyledi. Başkan genç çiftlerin nikah akdini kıydı ve evlilik cüzdanını gelin hanıma teslim etti. 

Nikah akdinin ardından genç çiftler sahnede ki yerlerini aldılar ve ilk danslarını ettiler. Ardından davetlilerde danslarıyla çiftlere eşlik ettiler. Düğün pastasının kesilmesinin ardından takı merasimine geçildi. Önce aile bireyleri takılarını taktılar ardından davetliler hediyelerini genç çiftlere takdim ettiler. 

Takı merasimi devam ederken Sanatçı Mehmet Demirbağ ve orkestrası birbirinden güzel Malatya ve Anadolu havalarıyla genç ciflerin düğününe renk kattılar. Damadın anne ve babası Yaşar Celal ve Şennur Seymen ile gelin hanımın anne ve babası Taner ve Sevinç Evin çiftleri halayın başını çektiler ve biricik evlatlarının bu çok özel günlerinde doyasıya eğlendiler. 

Seymen ve Evin ailelerin bu çok özel günlerine Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yanı sıra, İş adamları, STK Başkanları, dostları, akrabaları ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. İkramlar ve eğlence ile genç çiftlerin görkemli düğün merasimi gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Zeytinburnu Haber Gazetesi ailesi olarak Zeynep ve Onur çiftine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL