ALİ TAŞKIN BALABAN VALİ YARDIMCISI OLDU

Üç Yıl önce Eyüp Kaymakamı iken Zeytinburnu ilçesine atanan Ali Taşkın Balaban Mülki idare amirleri kararnamesi ile Antalya Vali yardımcısı olarak atandı. Boşalan yerine ise Bursa Gürsu ilçe kaymakamı Mehmet Makas atandı.

ZEYTİNBURNU’NA ATANAN KAYMAKAM FETÖ MAĞDURU OLMUŞ

Zeytinburnu’na kaymakam olarak atanan Bursa Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında açığa alınmış. 27 Temmuz'da FETÖ soruşturması nedeni ile açığa alınarak, hakkında soruşturma başlatılan Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas'ın incelemesi lehine sonuçlanmış. İçişleri mülkiye müfettişleri ve Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında Makas'ın FETÖ üyesi olmadığı tespit edilmiş. 

YENİ ZEYTİNBURNU MEHMET MAKAS KİMDİR?

1975 yılında Karabük 'ün Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Safranbolu' da tamamladı. Yüksek öğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek lisansını yaptı. 2000 yılında Kastamonu' da Kaymakam adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Sırasıyla Afyon-Hocalar.Sinop-Saraydüzü Kaymakam vekilliklerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini artırmak üzere altı ay süre ile İlgiltere'de Londra Middlesex Üniversitesinde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi kamu diplomasi kursunu aldı. Kaymakamlık kursunu da başarı ile tamamlayarak çeşitli ilçelerde Kaymakamlık görevini ifa eden Kaymakamımız 03.09.2014 tarih ve 2014 / 1032 sayılı müşterek kararname ile Bursa Gürsu İlçe kaymakamı olarak atanmıştı. 2018 Mülki idare amirleri kararnamesi ile Zeytinburnu ilçesi kaymakamı olarak atandı. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır .

GÖREV YERLERİ DEĞİŞEN DİARİ AMİRLER

Kararnameyle Antalya'da aralarında kadın Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk'ün de bulunduğu 2 vali yardımcısı ve 7 kaymakamın görev yeri değiştirildi. Buna göre, Antalya Vali Yardımcılıklarına Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban ve Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, Elmalı Kaymakamlığına Ankara Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, Korkuteli Kaymakamlığına Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, Konyaaltı Kaymakamlığına Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köken, Kemer Kaymakamlığına Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, kayyum olarak görev yapan kaymakamlardan Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan Kaş Kaymakamlığına ve Nusaybin Kaymakamı Ergün Baysal ise Finike Kaymakamlığına atandı. Ferizli Kaymakamlığına Finike Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköy, Sapanca Kaymakamlığına Kaş Kaymakamı Bilgehan Bayar, Menemen Kaymakamlığına Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk Bayraklı Kaymakamlığına, İlkadım Kaymakamlığına Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Şuhut Kaymakamlığına Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu Çay Kaymakamlığına, Türkoğlu Kaymakamlığına Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş atandı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ