Zeytinburnu’nda alt yapı hazırlıklarının ardından kurulan çadırlara yerleşen hayvan sahipleri, ilk kurbanlıklarını satarak siftah yaptı. Çok sayıda kurban çadırının yer aldığı alanda titiz bir çalışma yapıldı. Havyan satıcılarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanan kurban satış alanında alıcılar için çok özel kesim noktaları da oluşturuldu.

Veteriner hekimliği tarafından kontrolleri yapılan kurbanlıklara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Pazarın en gözde kurbanlıklardan biride ağırlığı tam bir TON olan TOSUN, buna benzer yüzlerce Büyükbaş ve küçükbaş hayvan Zeytinburnu’nda ki kurban pazarına Bingöl, Kastamonu, Bitlis, Amasya, Muş, Afyon ve Tokat’tan getirildi.

Zeytinburnu’nda kurban pazarında veteriner hekim geniş çaplı bir inceleme yapıyor. Evrakları eksik olan, damızlık ve bakanlığın belirlediği kriterlere uymayan, antibiyok uygulaması olmuş hiçbir kurbanlık bu pazara giremiyor. Bu pazara kurbanlık almak için gelen müşteriler kurbanlığını seçmesinin ardından pazarın veteriner hekimi tarafından seçtiği hayvanla ilgili tüm bilgiler en ince ayrıntısına kadar kendisine aktarılıyor. Bu pazarda Hayvanların hepsi yerli ve kurbanlık için uygun olması en önemli kriter.

Kurban Pazarının koordinasyonu yapan Murat Benli, Kurban almak isteyen hemşerilerimiz PAZARIMIZDAN rahatlıkla kurbanlık hayvanlarını alabilirler. Onlar gönül rahatlığı için gerekli tüm hazırlıkları yaptık. Allah hepsinin kurbanını şimdiden kabul etsin dedi.

ZEYTİNBURNU KURBAN PAZARI

ADRES: Kazlıçeşme Mahallesi Abay Caddesi Gemalmaz sokak No: 161/163 Zeytinburnu

(Zeytinburnu Evlendirme Dairesi arkasındaki Otopark alanı)

Telefon: 0 212 415 17 49 – 0 532 353 66 15

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ