Florya'da bulunan askeri havalimanına getirilen şehidin cenazesi Zeytinburnu Telsiz Mahallesi'nde bulunan baba ocağına götürüldü. Şehidin ve ailesinin Türk bayrakları ile donatılan evininin önünde helallik alındı. Bu sırada şehidin 4 yıllık eşi ve annesinin ayakta durmakta zorlandığı görüldü. Şehit Semih Korkut’un bir süre Beştelsiz Sporda top koşturduğu eşinin ise Celalettin Gözüsulu ilkokulunda öğretmenlik yaptığı öğrenildi. 

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki hudut birliğinde el bombasının kazara patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Semih Korkut için Zeytinburnu Merkezefendi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazına müteakiben düzenlenen törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul İstanbul Merkez Komutanı Tuğgeneral Sadettin Alp Ergin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti ilçe Başkanı A. Selami Delibalta ve çok sayıda vatandaş katıldı. 4 yıllık evli olan şehidin naaşı askerlerin omuzlarında cami avlusuna getirildi. 

Taziyeleri baba Ergin Korkut kabul ederken, annesi ve eşi Berna Korkut'unda ayakta güçlükle durduğu görüldü. Şehit Semih Korkutun naaşı alınan helalliğin ardından Edirnekapı Şehitliğine götürülerek defnedildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ