Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı ve Eroğlu Spor Onursal Başkanı Şenol Yurtseven Yaklaşık 400 Kişinin katıldığı iftar programı tertipledi ve her yıl olduğu gibi bu yılda Eroğulu Spor’un geniş ailesini iftarda aynı sofrada bir araya getirdi. Oldukça düzenli ve tek bir aksaklığın dahi yaşanmadığı iftar programında Onursal Başkan Şenol Yurtseven ve Başkan Fatih Çakırca misafirlerini tek tek kapıda karşıladılar. Davetlilerin yerlerini almasının ardından Hafız Velican Kemik’in okuduğu Kuran-ı Kerim Tilavetiyle program başladı. Ardından Akşam ezanı okundu ve hep birlikte oruçlar açıldı. Oruçların çalışmanın ardından Zekeriya Bal Hocaefendi Sofra duası yaptı. Ve Eroğlu Spor’un faaliyetlerinin anlatıldığı kısa bir slayt gösterimi yapıldı. 

Slayt Gösterisinin ardından Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı ve Eroğlu Spor Onursal Başkanı Şenol Yurtseven kürsüye gelerek kısa bir selamlama konuşması yaptı. Davetlilere icabet eden tüm misafirlere tek tek teşekkür eden Başkan Yurtseven konuşmasında özellikle Eroğluspor’un Zeytinburnu'nun en köklü kulübü olduğunu ve bir spor camiasının yanında köklü ve geniş bir aile olduğunun altını çizdi. Biz bu geleneksel iftar programını çok sınırlı yapıyoruz. İnanın herkesi davet etme imkânımız olsa bu salonlara sığmayız dedi. Yurtseven konuşmasına şöyle devam etti. Bu köklü ailenin bir parçası olmaktan Sizler gibi Bende gurur duyuyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda aynı sofrada oruç açmanın hazzını yaşıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın bu mübarek günlerin hürmetine Dünyanın bütün coğrafyalarında zulüm gören Müslümanlara Sizlerden dua istiyorum. İnşallah bu zülüm ve gözyaşı son bulur. Son olarak Eroğlu Spor’un gençlerine şunu söylüyorum, Bu ailede olmak bir ayrıcalıktır. Sizler pırıl pırıl gençler olarak burada yetişiyorsunuz hiç bir şey olamazsanız Adam gibi Adam olursunuz dedi.

Başkanın konuşmasının ardından Kulübe büyük emeği geçenlere plaket takdimi yapıldı. Saadet Partisi İlçe Başkanı Kemal Yılmaz Erdal Ayan’a, Başkan Şenol Yurtseven Şükrü İpek’e, Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan ise Kulüp Başkanı Fatih Çakırca’ya Plaketlerini takdim ettiler. Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan Belediye Başkanlığı Döneminde Amatör Kulüplere her daim sahip çıktığını ve bu kulüplerin başında da Eroğlu Sporun geldiğini aradan uzun yılların geçmesine rağmen Eroğlu Spor camiasıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirti.  CHP 3.Bölge Milletvekili Adayı Gülizar Emecan iftar programında yaptığı konuşmada özellikle Kadınları, Gençleri ve Eroğlu Spora gönül verenleri aynı sofrada buluşurdu için teşekkür etti. Emecan her ne kadar bu bölgenin vekil adayı olmasam da Zeytinburnu’nun bizin gönlümüzde yeri hep farklı dedi. 

Saadet Partisi 2.Bölge Milletvekili Dr. Mikail Kabak İftar programında kısa bir konuşma yaptı. Kabak konuşmasına Erbakan Hocanın biz siyaseti ahlak ilkleri üzerinden yaparız sözleriyle başladı. Vekil adayı sözlerin şöyle sürdürdü. Birileri heybelerini doldururken birilerinin de kuru soğana muhtaç olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bizim mücadelemiz a veya b partisiyle değil bizim mücadelemiz, Üretmeyen istihdam yaratmayan kamu ihalelerini yandaşlarına peşkeş çekene, bizim mücadelemi tüketici toplumu olmaya karşıdır, Bizim mücadelemiz ahlaki yozlaşmaya ve kültür emperyalizmine karşıdır ve mücadelemiz bunlarla birlikte ülkemizin yönetim sistemini değiştirmek isteyerek karşı da devam edecektir dedi.

Eroğluspor’un geleneksel iftar programı Bu sezon Şampiyon olan Futbolcuların A takım yöneticileriyle birlikte çektirdiği fotoğraf kareleriyle sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL