Çankırı Ilgaz Kıyısın Köyü Eğitim ve Hizmet Vakfı, Zeytinburnu Merkezli fakat İstanbul’daki tüm hemşerilerini kucaklayan bir vakıf. Oldukça önemli bir misyon üstlenmiş. Çankırı Ilgaz Kıyısın Köyü Osmanlının izlerini taşıyan nadir merkezlerden biri. Köy içinde Osmanlı döneminden kalma sahip çıkılmayı bekleyen konaklar var. Bu konakların yanı sıra köy mezarlığındaki eski Osmanlıca kitabeli mezar taşları bulunmaktadır. Böylesine tarihi imzaları taşıyan köyü İstanbul’da Çankırı Ilgaz Kıyısın Köyü Eğitim ve Hizmet Vakfı temsil ediyor. Vakıf Başkanı Haşim Küçük ve Yönetim Kurulu Üyeleri gurbette hemşerine sıla özlemini yaşatmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ramazan ayında bir çok önemli çalışmaya imza atan vakıf en önemli etkinliği hemşerilerini buluşturduğu iftar ve sahur sofaları.

Vakıf, Önce oldukça büyük bir düğün salonunda hemşerilerine görkemli bir iftar verdi. Ardından Zeytinburnu’ndaki Çankırı, Ilgaz ve Kıyısın Köylülerini ilçe protokolüyle sahurda bir araya getirdi. Sahur yemeğine, AK Parti Milletvekili Canan Kalsın, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta, ZEYDEF Genel Başkanı Mehmet Çakır, Çankırı İşadamları Dernek Başkanı Arif Şengül, Yeşil Ilgaz Spor kulübün Başkanı Emrullah İç, Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda Çankırılı katıldı.

Çankırı Ilgaz Kıyısın Köyü Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Haşim Küçük hem iftar programına hem de sahur programına iştirak eden protokol üyelerine ve hemşerilerine ayrı ayrı teşekkür etti. Başkan Küçük konuşmasını söyle sürdürdü. Çankırı Ilgaz Kıyısın Köyü Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak amacımız böylesine önemli bir ayda bir arada olmak ve hemşerimizi aynı sofrada buluşmaktı. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının bu akşamında, Ramazan’ın bereketi, coşkusu ve heyecanını yaşamak adına burada, güzel bir birliktelikle bir aradaydık. Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Şimdiden tüm hemşerilerimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL