Diyarbakır Çermik, Çüngüş ve Çevre köyleri Derneğinin her yıl geleneksel hale getirdi iftar sofrası bu yılda yine Dernek Merkezinin önünde kurdu. İftara iştirak eden hemşerilerini ve protokol üyelerini Dernek Başkanı Metin Gönültaş, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis üyesi Emin Yüce karşıladı. Kuran-Kerim tilaveti ve ardından okunanan Akşam ezanıyla Diyarbakırlılar Zeytinburnu’nda aynı sofrada oruç açmanın hazzını yaşadılar.

Açılan oruçların ardından yemek duası yapıldı. Dernek Başkanı Metin Gönültaş, iftar sofalarına iştirak eden başta hemşerileri olma üzere tüm misafirlere ayrı ayı teşekkür etti. Başkan Gönültaş sözlerini şöyle sürdürdü. Rabbim rahmetini, merhametini, bereketini Zeytinburnu’ndan, Diyarbakır'dan ve ülkemizin üzerinden eksik etmesin. Diyarbakır imanın adeta kardeşliğe döndüğü bir şehrin adıdır. Diyarbakır Bir iman şehridir. Ümmetin en güçlü şehirlerinden biridir. Bizler kardeşiz biriz ve beraberiz. Bu Ulu Şehirde Türk'ü de Kürt'ü de Allah kardeş yapmıştır. Aynı şeyler için gözyaşı döküyorsak bundan güzel kardeşlik mi olur? Artık bu devir daha çok kardeşlik, kucaklaşma bir ve beraber olma zamanıdır. Rabbim kardeşliğimizi bozamsın dedi.

AK Parti Meclis üyesi, işadamı Emin Yüce iftar program sonrası gazetemize yaptığı açıklama şunları söyledi.  Diyarbakır çok farklı bir kent. Çünkü Diyarbakır çok kadim bir kent. 13 bin yıllık geçmişi olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kent. Bu kentin kıymetini bugünlerde daha iyi anlıyoruz. Ramazan aylarında bu kentlerin önemi daha da ortaya çıkıyor. Diyarbakır’daki Ramazan mevsimini başka birçok ilde bulamayabiliriz. Bizlerde Gurbette olan Diyarbakır hemşerilerimizi bu güzelliği yaşatmak için yılda bir kez de olsa Zeytinburnu’nda aynı sofra etrafında buluşuyoruz. Rabbim kardeşliğimizi daim etsin, iftarımıza gelerek bizlerin onurlandıran başta hemşerimiz İstanbul Milletvekili Adayı Mustafa Demir bey olmak üzere tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum dedi.

Fatih’in uzun yıllar Belediye Başkanlığını yapan ve 24 Haziran seçimlerinde İstanbul 2.Bölgeden Milletvekili Adayı gösterilen Mustafa Demir Diyarbakırlı hemşerilerinden destek istedi. Uzun yıllar İstanbul’un merkezinde Diyarbakırları en güzel şekilde temsil etiğini söyleyen Vekil adayı Demir inşallah sizlerin desteğiyle bu temsili meclise taşımak istiyorum dedi. İftar programından dolayı Başta dernek Başkanı Metin Gönültaş olmak üzere tüm dernek yöneticilerine teşekkür etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL