Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesi Başkanı Tacettin Özer ve yönetim Kurulu üyeleri iftarın verileceğini yatın girişinde misafirleri tek tek karşıladı. Misafirlerin yerlerini almasının ardından yat Eminönü’nden hareket etti ve kendini boğazın muhteşem manzarasına bıraktı. Akşam Ezanının okunmasına kadar misafirler yatın üst katından muhteşem boğaz manzarasını izledi ve bol bol fotoğraf çektirdiler. AGD Zeytinburnu Şubesi Ortaokullar Komisyon Başkanı Burak Aykut'un okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından akşam ezanın okunması ile birlikte yatın alt katında hazırlanan iftar sofrasında oruçlar dualarla açıldı. Emirgan’da Akşam namazının kılınmasının ardından Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesi Başkanı Tacettin Özer misafirlere kısa bir konuşma yaptı.

Yurt içinde 950’i aşkın Dünya Genelinde 650 şubesi ile Dünyanın en geniş kapsamlı Gençlik Derneği olan Anadolu Gençlik Derneğinin tek gayesinin Ahlaklı ve Maneviyatlı Gençler yetiştirmek olduğunu belirten Başkan Özer sözlerini şöyle sürdürdü. AGD olarak ilkokuldan üniversiteye, çalışan gençliğimize ve toplumun bütün kesimlerine yönelik birçok şuurlandırma çalışmalarımız mevcuttur. AGD Zeytinburnu Şubesinin yönetimini, bayrağını 3 yıl önce büyüklerimiz bize devrettiler. Bu 3 yıl zaman zarfı içerisinde ortaokul komisyonlarımız yaptıkları çalışmalarla Zeytinburnu'muzda tam 250 öğrencimizin Kur'an-ı Kerim'i okuma sevincini bizlerle birlikte yaşamış oldu. Yine Liseler ve İmam Hatipler Komisyonlarımızın düzenlemiş olduğu siyer-i nebi yarışmasına ilçemizden tam 6000 gencimizi dahil etmiş olduk.  Ve yine 6 Lisemizde, 2 İmam Hatip Lisemizde haftalık mescit sohbetleri ve kantin buluşmalarını her sene gençlerimiz gerçekleştirmiş oldular. Dernek merkezimizde hafta sonları kız ve erkek öğrencilerimize düzenli olarak Kur'an-ı Kerim, siyer, ilmihal derslerini her hafta vermiş olduk. Ve yine dernek merkezimizde her hafta sohbet ve seminer çalışmalarımız aynı şekilde devam etti. Ve Perşembe sohbetlerimiz Zeytinburnulu İmamlarımızın hatipliğinde her hafta aksamadan düzenli bir şekilde devam etti. Ve yine gençlerimizin aziz hatıralarını anmaları ve anlamaları amacıyla her yıl otobüslerle gençlerimizi Çanakkale Şehitlerimize götürdük. Ve yine İstanbul'un Fethi Kutlamalarına gençlerimizi otobüslerle götürerek, fetih ruhunun onlarda canlı kalmasını amaçladık. Ve yine fethin sembolü Ayasofya'nın yeniden Camii olarak açılabilmesi için Ayasofya Camii önünde her yıl sabah namazı programına gençlerimizi dahil etmiş olduk.

Muhterem Misafirler;  Yaptığımız bütün bu çalışmaların neticesinde bizlerin efendimizin bir hadisine nail olabilme isteği ve heyecanı vardı. Efendimiz bir hadis-i şerifinde "Bir insanın kurtuluşuna vesile olabilmek, bütün bir insanlığı kurtarmak gibidir." diye buyurmuştur. İşte bizlerde yaptığımız bütün bu çalışmalar neticesinde bir insanımızın, bir gencimizin kurtuluşuna vesile olabilmeyi umuyoruz. Anadolu Gençlik Vakfı Zeytinburnu Şube olarak dop dolu bir Ramazan Ayı geçirdiklerini belirtti. Her akşam Dernek merkezinde teravih namazı kılındığını, Her yıl yaz ayında hayata geçirdikleri Yazet Öğrenci Eğitimi programına da bu yıl öğrenci yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi. Yazet Programımız Zeytinburnu Zühtü Kurtulmuş Lisesinde devam ediyor. Anadolu Gençlik Derneği’nin on yılı aşkın süredir düzenli olarak organize ettiği, öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerle buluştuğu ‘Yaz-Et’ programlarında Başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere İslam inancına temel teşkil eden değerlerle tanışacak olan gençler, Yaz-Et ile birlikte derslerin yanında bir de at binme, yüzme, futbol, go kart ve piknik gibi sportif aktivitelere de katılma fırsatı buluyorlar. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Kadir gecenin ve Ramazan Bayramınızı da bu buluşma münasebetiyle şimdiden tebrik ediyorum Bayramımızın Bayram havasında geçmesini Cenabı haktan niyaz ediyorum dedi.

AGD Zeytinburnu Şube Başkanı Özer’in ardından Saadet Partisi 2.Bölge Milletvekili Dr. Mikail Kabak İftar programında kısa bir konuşma yaptı. Kabak konuşmasına Erbakan Hocanın biz siyaseti ahlak ilkleri üzerinden yaparız sözleriyle başladı. Vekil adayı sözlerin şöyle sürdürdü. Birileri heybelerini doldururken birilerinin de kuru soğana muhtaç olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bizim mücadelemiz a veya b partisiyle değil bizim mücadelemiz, Üretmeyen istihdam yaratmayan kamu ihalelerini yandaşlarına peşkeş çekene, bizim mücadelemi tüketici toplumu olmaya karşıdır, Bizim mücadelemiz ahlaki yozlaşmaya ve kültür emperyalizmine karşıdır ve mücadelemiz bunlarla birlikte ülkemizin yönetim sistemini değiştirmek isteyerek karşı da devam edecektir dedi

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesinin iftar programına,  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı; Kemal Yılmaz, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Adayları; Dr. Mikail Kabak, Av. Suat Koçyiğit, Saadet Partisi Zeytinburnu Eski İlçe Başkanı; Kemal Hayırlıoğlu, AGD Zeytinburnu Eski İlçe Başkanları; Kemal Yılmaz, Ömer Çakmak, İsmail Yazar, Hanefi Çolak, Veysel Avşar, Eroğluspor Başkan Vekili; Bülent Çuhacıbaşı ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL