Uzun süre görüşmeler sonunda anlaşmaya varıldı ve kiralama yöntemiyle Assos’taki sosyal tesislerin ilk temeli atıldı. Harabeyi andıran tesis Zeytinburnu Belediyesinin büyük gayretiyle bir kaç ay içinde modern bir tesis haline getirildi. Beş yıldır Zeytinburnu halkına hizmet veren tesise yıl boyunca Zeytinburnu’ndan binlerce kişi götürüldü.

Kiralama sözleşmesinin sona ermeye sayılı günler ala Belediye Başkanı Murat Aydın bu tesis Zeytinburnu Halkına kandırmak için kolları sıvadı. Belediye Meclisinin Mayıs ayı birinci oturumunda yetki isteme teklifi meclise geldi. Eğer Zeytinburnu Meclisi yetki verirse bu tesis artık Zeytinburnu Halkının olacak.

Çanakkale Assos’ta, Ege’nin başladığı yerde, Kazdağları eteğinde, dünyanın en nitelikli oksijenine sahip bölgesinde, tarihi dokusu zengin, doğayla iç içe yapısı, denize sıfır konumu ile harika bir tesis. Çanakkale ili, Ayvacık ilçesi, Küçükkuyu Assos Yolu Üzeri Kayalar Alt Mevkiinde bulunan tesisde; Ege denizi manzaralı 52 oda, mescid, 2 adet havuz, oyun parkı, açık ve kapalı restoran, iskele, konferans salonu, spor sahası ve otoparkı bulunmaktadır. Yaz ve sömestr tatillerinde derslerinde başarılı veya spor, müzik, sanat gibi konularda yetenekli olan öğrencilerin, bu dönemlerin dışındaysa çeşitli meslek grupları, dernekler gibi misafirler tesislerde ağırlanmaktadır.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL