Abdülhak Hamit Ortaokulu’nun ‘Hayal Kumbarama İlk Kuruş deyip ilk mesleki icraatına’ projesi kapsamında Rümeysa Ateş, İstanbul’da Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Bu yıl üçüncüsü hayata geçirilen proje kapsamında Rümeysa Ateş, hayal ettiği meslekte gerçekten usta olacağını gösterdi.

Bu yıl Türkiye’de Altıncısı düzenlenen European Tekvando Clubs Chaampionships adlı Avrupa Kulüplerarası Tekvando Şampiyonasında kulübü Cihan Spor adına katılan Rümeysa Ateş ile birlikte kulübü tam iki altın ve bir bronz madalya kazanma başarısı göstererek Avrupa ikincisi oldu.

Aralık 2018’de hayata geçirilen Hayal Kumbarama İlk Kuruş adlı proje ile hayalindeki mesleğin tekvando hocalığı olarak yazan kızımızı Okulu hayalindeki mesleği yapabilmesi için Bakırköy İlçe Spor Müdürlüğü Tekvando derslerine gönderdi. Burada iyi bir dönem geçiren Rümeysa Çelik, Anadolu Yıldızlar Ligi İstanbul Tekvando Müsabakasında Cihan Spor Kulübü adına yarıştı. 29-30-31 Aralık 2017 1 Ocak 2018 tarihleri arasında Sarıyer Spor Salonunda yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Anadolu-Avrupa seçmesinde 59 + kiloda kulüp adına alınan üç altın madalyadan birini aldı. Hem spor hem okul çalışmalarını aynı başarı ile yürüten kızımız 19 Ocak 2018’de takdirname alarak okulda da üstün başarısını gösterdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL