Geçen yıl Vezneciler patlamasında Şehit olan Kadir Cihan Karagözlü’nün adının verildiği Ortaokul’da kütüphane açıldı. Kütüphanenin açılışında kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Harun Can, Z Kütüphanemiz bir süre önce hizmete açılmıştı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Yeşilyurt ile yaptığımız istişareler neticesinde resmi açılışını Kütüphaneler haftasına denk getirelim dediği için bugün yani içinde bulunduğumuz Kütüphaneler haftasında ilçe Milli Eğitim Müdürümüz ve şube müdürlerimizin katılımıyla resmi açılışını yaptık.

Okulumuza adını veren Şehidimiz Merhum Polis memuru Kadir Cihan Karagözlü’nün babası Zeki Karagözlü, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem İskenderoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim müdürlüğü şube müdürü Kâzım Yoldaş’a, CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan, Zeytinburnu 3.dönem Belediye başkanı Dr. Adil Emecan, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Faruk Tosun’a, Necip Fazıl Poyraz, Ali Akıllı, Şehabettin Kırdük, Yeşiltepe Mahalle muhtarımız Nadiye Polat, Asuman ve Salih Zeki Durmuşoğlu daha önce beraber çalıştığım emekli okul müdürü Sevim Akbay, basın mensupları ve bir çok okul müdürü arkadaşımın bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadıkları için hepsine çok çok teşekkür ederim.

Kütüphanemizde 2.500 den fazla kitap var. İnşallah yapacağımız çalışmalar ile bu sayıyı 5 bine çıkarmayı planlıyoruz. Okullarımızda Kitabın ve Kütüphanenin olması tek başına yetmez. Ayrıca öğretmen ve öğrenci arkadaşlarım ile yapacağımız farkındalık çalışmaları ile kitap okuma alışkanlığını daha çok yaymak adına da çalışmalarımızı yapacağız şeklinde konuştu. Okulun konferans salonunda yapılan program da öğrenciler Roman, Hikaye, şiir ve masal şeklinde tasarlanan görsel materyalleri giyerek anlamlı ve çok güzel bir skeç ile herkesi kitap okumanın faydalarına yöneltti.

Daha sonra kütüphanenin açılış kurdelesi Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Belediye başkan yardımcısı Erdem İskenderoğlu ve okula adını veren şehidin babası Zeki Karagözlü tarafından hayırlı ve uğurlu olsun dilekleri ile kesildi. Açılışın akabinde okul aile birliği ve öğretmenler tarafından yapılan ev yemekleri ve tatlılar katılımcılara ikram edildi. Program hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL