Telsiz Mahallesinde Bir Lise ve İki İlkokulu bünyesinde bulunduran eğitim kampüsünde Saat 15.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Okulda çıkan yangının ardından öğrenciler tahliye edildi.

Yangın Zeytinburnu'nda bulunan 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bodrum katında çıktı. Henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın nedeniyle okulda panik yaşandı. Lise ve yanındaki Fatma Süslügil ve Ayhan Şahenk ilkokul öğrencileri hızla tahliye edildi. İtfaiye yangına müdahale ederken okula gelen velilerden bazıları fenalık geçirdi.

Olay yerine çok kısa bir süre içinde gelen Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Taşkın Balaban yangının çıkış nedeniyle ve yürütülen çalışmalarla ilgili yetkilerden bilgi aldı. Gazetemize açıklama yapan Kaymakam Ali Taşkın Balaban Yangın sonrası Üç okulda eğitim gören öğrencilerin hızla tahliye edilmesi büyük bir faciayı önledi. Yaralımız olmaması sevindirici. Maddi hasar var. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor dedi.

Yangının söndürülmesi ve gerekli incelemelerin yapılmasının ardından bodrum katında yana sıralar temizlik görevlileri tarafından okulun bahçesine çıkarıldı. Okulda yangın sorası hasar gören bölümlerde kısa bir süre içinde tadilat yapılacak..

Zeytinburnu'nda okulda yangın

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL