• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yılı görkemli bir şekilde kutlandı

Zeytinburnu Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenmiş olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 97'inci yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u anma ilçe programı Semiha Ayverdi Anadolu Lisesi tarafından Z.K.S.M'nde sahnelendi.
13 Mart 2018 Salı 08:29

Programın sunumları Edebiyat Öğretmeni Mustafa ERSOY tarafından yapılırken, davetlileri ve misafirleri karşılama ile salon düzeni Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, fotoğraf çekimleri İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, konu ile ilgili yarışmaların ödüllerinin temini de Özel Mavi Umut Ortaokulu tarafından program içine alınmıştı.

Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın BALABAN, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Albay Halil AKAR, İlçe Müftüsü Mustafa AÇIKALIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YEŞİLYURT ve Şube Müdürleri'nden Sevim AVCI, Şahabettin KIRDÜK, Necip Fazıl POYRAZ, ilçe okullarımızın müdürleri ve temsilcileri, Okul Aile Birlikleri ve okullarını temsilen öğrencilerin iştirak ettiği program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İstiklal Marşı'nın Kabulü belgeselinin izlenilmesi ardından Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet KURTAY günün anlamı ile ilili olarak sade ve öz konuşma yaptı. Öğrenci Meryem YEŞİLKÖK  ülkenizin ileri karakolları olan Rumeli yöresinden Türk ve Müslümanların zaruri göçe zorlanması  slayt görünümleriyle KOSOVA adlı şiiri ile yüreklere sızı yağdıracak bir şekilde yorumladı. Öğrencinin kelime tınlamalarını mükemmel bir şekilde değerlendirmesi, yüz ve el mimikleri yanısıra beden dilini şahane sergilemesi ve sahneyi çok rahat kullanması dinleme özveriliğini herkesin gönlüne serpeledi ve alkışlarla ödüllendirildi. Öğrenci Buse DOĞAN'ın " Mehmet Akif ERSOY ve Gençlik  " adlı konuşmasında hayli prova yaparak hazırlandığı, sunumlarındaki mükemmelliğe yansımasından anlaşılıyordu. Hayli deneyimli bir hatip gibi kelimeleri ve cümleleri anlatım ahengiyle yansıtması mikrofonların değerli bir sunumcu daha kazandığının kanıtıydı.

" Mehmet Akif'ten Hatıralar "  sahnelemesiyle öğrencilerden Ece Zeynep ÖZTURAN, Enes TORUN ve  İlkcan KEMER'in vecizeler ile sülenip çiçek buketleri gibi hazırlanmış olan anlatımları büyük bir sessizlik ve huşuyla dinlendi. " Akiften Sesler " adlı orotoryo ve müzik sunumu için sahnede 19 erkek, 16 kız ve bir öğretmen sahne aldı. Orotoryoyu solo müzik ile süslemek alkışlarla ödüllendirildi.

İSTİKLAL MARŞI SÖZLERİ AYAKTA DİNLENİLDİ

İstiklal Marşı dizelerinin 1921 yılında T.B.M.M'sinde kabulu meclis kürsü konuşmaları  5 öğrenci tarafımdan tiyatral olarak sunuldu. Meclis  kürsüsünden İstiklal Marşı'nın okunmasının sahnelenmesinde imam rolündeki öğrencinin gerçeğindeki gibi  " Eyyy mebusan arkadaşlar. Kabulü onaylanan İstiklal Marşı'mızın söylevini herkesin ayakta dinlemesini yüce meclise öneriyorum " sözlerinin aktarımı ardından  salonda bulunan protokol ve tüm herkes ayağa kalkarak dizeleri dinlerken sanki 97 yıl öncesi aynen yaşanmış gibiydi.... " Allah ( c.c ) bir daha bize istiklal marşı yazdırmaya mecbut etmesin inşallah.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan