• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

CHP Zeytinburnu’nda gövde gösterisi yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Zeytinburnu ilçe örgütü öğretmenevinde değişik görüşlere sahip yüzlerce eski ve yeni siyasetçiyi ve ilçemizin kanaat önderlerini parti bayrağı kullanmadan bir araya getirdi.

11 Mart 2018 Pazar 23:35

KANAAT ÖNDERLERİYLE GÖVDE GÖSTERİSİ

Zeytinburnu Öğretmenler Evindeki Yerel Yönetimler konulu kahvaltı programında adeta yerel seçimin startı verildi. Zeytinburnu’nun son 50 yılına mührünü vurmuş, siyasetçisinden işadamına, STK Başkanından muhtarına, Derneğinden Spor Kulüplerine Yüzlerce kanaat önderi CHP’nin kahvaltı programında buluştu. Programa Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Şişli’nin efsane Başkanı Mustafa Sarıgül, Zeytinburnu 2 ve 3.Dönem Belediye Başkanları Hasan Yılmaz, Adil Emecan, Geçen Dönem Belediye Başkan Adayı Mustafa Fazlıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

BAŞKAN DOĞAN AFRİN’DEKİ KAHRAMANLARI UNUTMADI

İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Ölçer'in yaptığı sunum ile ilk olarak ilçe başkanı Metin Doğan'ı kürsüye davet etti. CHP ilçe başkanı Metin Doğan biz Mart 2019 da yapılacak olan Yerel yönetim seçimlerinde CHP’yi değil hep beraber Zeytinburnuluları, Zeytinburnu yönetimine getirmek istiyoruz dedi. 19 yıldır belediyeyi yöneten zihniyetin fakir fukara ve garip gurebayı gözetmek yerine artık zenginlere rant sağlamak için çalıştığını iddia etti. Zeytinburnu'muzun Temel Taşları Değerli Muhtarlarımız  Gençlerimize aydınlık ve güzel bir gelecek sunmak için mücadele eden amatör spor kulüplerimizin Saygıdeğer Başkan ve Yöneticileri, Her biri kültür elçisi gibi görev yapan değerli Yöresel Dernek Başkan ve Yöneticileri, Sendikalar ve Meslek Örgütlerimizin Değerli Başkan ve Temsilcileri Yerel Yönetimlerimizin Eski ve Yeni Değerli Meclis Üyeleri, Varlıklarıyla kentimizin kimliğini oluşturan t varlıklarıyla kentimize değer katan her biri diğerinden saygın geçmişten - bugüne çeşitli görevleri üstlenmiş, Zeytinburnu'muzun Saygıdeğer Kanaat Önderleri Konuşmama başlamadan Ulusumuzun birliği için, Devletimizin ebediyeti için, Ayyıldız'lı Bayrağımızın en yüksekte dalgalanması için , Çanakkale'den Artvin'e Bütün şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ebedi ve ezeli Başkomutan'ımız Mustafa Kemal Atatürk'ün ve milletimizin ordusunun Afrin'de muzaffer olması için buradan onlara en kalbi duygularımızla dualarımızı gönderiyoruz. Bu Yerel Yönetimler kahvaltılı Toplantımızın yapılmasında büyük emeği geçmiş ve adeta ev sahipliği yapan Zeytinburnu Halkının gönlüne taht kurmuş, insan ve siyaset arkadaşım 3.Dönem Belediye Başkan'ımız Dr.Adil Emecan'a şükranlarımı sunuyorum.

ZEYTİNBURNU’NU MUTLU OLMAYAN İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR KENTE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Değerli Misafirlerimiz, Görüyorum ki bugün bu salon genel siyasetin kutuplaşması ve kamplaşmasını bir kenara bırakarak yerel değerler üzerinden barışmayı ve kucaklaşmayı başarabilmiştir. Bu kucaklaşmanın sürekli ve daim olmasını temenni ediyorum. Bu tablodan ülkemiz kazanır, insanımız kazanır, İstanbul'umuz kazanır, Zeytinburnu'muz kazanır. Bizim hava, su, yemek kadar sevgiye, dostluğa ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Onun için bugün bu salonda onurla taşıdığımız Partimizin Logosu yerine yerel değerlerimizin ve insani değerlerimizin ortak vicdanıyla ortak lisanıyla, ortak duygusuyla sizleri misafir etmeyi arzuladık. Bu bağlamda Yerel Gündemli bu toplantımızda önümüzdeki yerel seçimlere dair bakış açımızı, duruşumuzu ve niyetimizi sizlerle paylaşmak isterim. Bu nedenden dolayı öncelikle bir durum tespiti ve analizi yapmaya ihtiyacımız var. Buna bağlı olarak değişim arzumuzu ve yerine neyi koyacağımızın tarifini yapmamız gerektiğine inanıyorum İlçemiz 1984 yılında ilk yerel seçimleri gerçekleştirdi. Ve ilçemiz 34 yıldır kendi seçtiği Belediye Başkanları tarafından yönetiliyor. Bu 34 yıllık dilimde; Birinci 5 yıllık Dönemde Muzaffer Çavuşoğlu, İkinci 5 yıllık Dönemde Hasan Yılmaz, Üçüncü 5 Yıllık Dönemde de Dr. Adil Emecan ve son 4 Dönem, 19 yıldır Murat Aydın Başkanlık yapmakta.Görüldüğü üzere Sayın Murat Aydın'ın hizmet süresi, Diğer 3 Belediye Başkanımızın toplam hizmet süresinden daha fazladır. Bu süreleri ve hizmeti hakikat içinde tartıya koyduğumuzda, Gerek yasal güç ve mevzuat açısından, gerek bütçe ve mali kaynaklar açısından, geçmişi bugünle mukayese ettiğimizde günümüz imkanlarından kat kat aşağıda olmasına rağmen geçmişte yapılan hizmetlerin daha yüksek, daha kalıcı, daha verimli olduğunu söyleyebiliriz. Bugün yasal güç ve mali kaynak artmış olmasına rağmen yapılan hizmetlerde eksilme ve azalmanın olduğu, parametrelere bakarak anlayabiliriz. Kentimizin tarihinde kıt imkanlarla yapılan temel dönüşümler, yapılan yatırımlar, getirilen hizmetler, terazinin bir kefesine koyduğumuzda, Terazinin diğer kefesinde devasa bütçe ve yasal güçle son 19 yıldır yaşanmaz hale gelen Zeytinburnu'muzu görmekteyiz. Ne yazık ki bugün mutlu ve umutlu olmayan insanların yaşadığı bir kente dönüştürüldük.

‘SURİYELİ SORUNUYLA UĞRAŞAN VE REZERVİ KİPTAŞ’A PEŞKEŞ ÇEKİLEN BİR SEMT’

Ne yazık ki bu sonuç ilçemizin yerleşik nüfusunun 4 te 1 inin son 20 yılda Zeytinburnu'nu terk ettiği gerçeğini doğurmuştur. Kendi yakın çevremizden bu gerçeği görebiliriz. Yakınlarımız, komşularımız, akrabalarımız maalesef bu olumsuzluklar sonucu kendilerine daha kaliteli yaşam sunan illere, ilçelere ve beldelere gittiler. Bu bir vakadır ve gerçektir. İlçemizde sorunların çözümü bir yana , sorunlar ağırlaşarak derinleşerek büyümeye devam etmektedir. Ağırlaşan ve derinleşen sorunların çokluğu yanında temelde 2 aksta biriken ve stres oluşturan ; Suriyeli göçüyle güvenlik sorunu ve kentsel dönüşümle mülkiyet sorunu. Bu iki temel sorun arasında sıkışmış bir Zeytinburnu ve Zeytinburnu insanı var. Göç dalgası ve güvenlik sorununun Zeytinburnu'nu teslim almasının nedeni maalesef bugünkü yerel yönetimlerdir. Bölgemiz 1999 yılında büyük deprem gerçeğiyle buluştu. O günden bugüne insanlarımız canlı tabutlarda yaşarlarken kentsel dönüşümü mevcut yerel yönetim anlayışı becerememiştir. Büyük depremin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen 19 yılda aynı yerel iktidarda yönetilmemize rağmen bir arpa boyu yol gidilememiştir. Bir deprem gerçeği karşısında kentin yenilenme zarureti ve ihtiyacı orta yerde bas bas bağırırken ; Bu kenti yönetenler deprem aktarma alanlarını Zeytinburnu'muzun ortak rezerv alanlarını maalesef Kiptaş’da ki ve yandaş firmalara altın tepside rant olarak sundular. Ve bugün karşı karşıya kaldığımız kentsel dönüşüm çıkmazının altına imza attılar.

‘BUNLARIN KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN ANLADIĞI YANDAŞA RANT KAZANDIRMAK’

Sorunu yaratanlardan sorunun çözümünü bekleyemeyiz. Bu yönetim anlayışı sosyal belediyeciliği bir yana bırakarak; kentsel yenileşmeyi vatandaş ve müteahhit arasındaki pazarlığa ve ilişkiye havale etmiştir. Ne yazık ki korunmasız vatandaş müteahhittin önüne kurbanlık koyun gibi atılmış, kaderiyle baş başa bırakılmıştır. Bu yönetim anlayışı vatandaşa "Ver Daireni Kurtul, Kaybet" derken Yandaş müteahhite de "AI, Yap, Sat Kazan, Kazan, Kazan" politikası uygulamıştır. Değerli Misafirlerimiz yeni bir anlayışa, yeni bir döneme ihtiyacımız var. Bu yeni anlayış genel siyaset farklılaşması üzerinden değil, ortak yerel değerler üzerinden mutabakatla oluşturulmalıdır. Bugün bu salonda bulunan bütün kişilere ve kurumlara, Bugün bu salonda bulunmayan bütün vatandaşlarımıza, Açık bir çağrımız var. Bu son fırsattır. Gelin rozetlerimizi, siyasal kimliklerimizi öne çıkarmadan hepimizin içinde bulunacağı bir ortak alan yaratalım. Önümüzdeki yerel seçimlerde bir siyasi partinin bayrağını iktidara taşımak yerine halkın Hakkın hizmetin bayrağını iktidara taşıyalım. Belediye Parti Belediyesi olmamalıdır.!!Belediye Yandaş Belediyesi olmamalıdır.!!Belediye bir partinin ilçe merkezine dönüşmemelidir.!!Belediye hizmetin, çalışmanın, üretmenin merkezi olmalıdır.!!Hepinize sesleniyorum: Anılarımız var bu sokaklarda, Hepimizin emekleriyle bu ilçe kuruldu, Düğünlerimizde hep birlikte halay çektik, Ölülerimizi Kozluk, Kazlıçeşme, Topkapı mezarlıklarına defnettik!!Kimimiz köydeki malını mülkünü satıp gelip burada bir ev sahibi,bir daire sahibi olduk !!Kimimiz Kazlıçeşme deri fabrikalarında ,Aksu'da ,Bozkurt'ta, Mensucat Santral'da çalışarak alın terimizle ev sahibi ,yuva sahibi olduk !Bırakın Zeytinburnu'nda yaşayan insanlar Zeytinburnu'nda yaşamaya devam etsin, Bırakın insanıyla Zeytinburnu Yaşasın!! Hepinizi Saygıyla selamlıyorum dedi.

BAŞKAN BÜLENT KERİMOĞLU DESTEK SÖZÜ VERDİ

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu biz maddi ve manevi olarak Zeytinburnu CHP İlçe başkanlığının yapacağı seçim çalışmalarının yanındayız dedi. CHP'li Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu Zeytinburnu ilçe başkanı Metin Doğan'dan sonra sahneye gelerek yüzlerce davetliye bir konuşma yaptı. CHP bu seçimde Zeytinburnu başta olmak üzere bir çok ilçeyi ve Anakenti alacak dedi. Biz Zeytinburnu ile kardeş ilçeyiz. Seçimde bizzat kendim de gelip Zeytinburnu ilçe örgütümüz ile çalışacağım diyen Kerimoğlu şu an şartlar muhalefetten yana yeter ki biz samimi içten ve inanarak çalışalım dedi. Sarıgül ayrımsız belediyecilik yapacağınıza seçmeni ikna ederseniz seçimi alırsınız dedi

SARIGÜL: ADAYINIZI EN AZ 9 AY ÖNCEDEN BELİRLEYİN

Daha sonra eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül sahneye gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Sarıgül muhalefetin belediye başkan adayı en az 9 ay önceden belli olmalı ki aday yeterli çalıma süresi kalsın. Aksi halde 10 veya 15 tane aday adayı çıkıyor. O aday adayların yakınları babam, eşim belediye başkanı adayı oldu. Parti aday gösterirse belediye başkanı da olur beklentisine girdikleri zaman başka birisi aday olunca bu seferde o adaya karşı bir kırgınlık ve kızgınlık oluyor. İster istemez aday seçim çalışması yapacağı yerde parti içi muhalefet ile zaman harcamak zorunda kalıyor dedi. Süleyman Demirel ile alakalı bir kaç örnek veren Sarıgül planlı ve programlı çalışılırsa CHP 'nin adayı diğer muhalif partilerinde desteğini alarak burada belediyeyi almaması için hiçbir neden yok dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan