• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Müceddid Vakfı Genel Merkezinin açılışında izdiham yaşandı

Kur'an ve Sünnet Müceddid Vakfı birçok farklı adreste yürüttüğü faaliyetlerini hayırseverlerin yardımıyla tek merkeze ve kendi mülküne topladı. Kuran ve Dualarla başlayan Genel Merkezin açılış merasimi Mehteranın hücum marşıyla devam etti. Açılışta adeta izdiham yaşandı.

10 Mart 2018 Cumartesi 20:02

1990 Yılında Zeytinburnu’nda Kuran ve Sünnet ışığında başlayan hizmet yürüşü 2000 Yılının başında kurulan Seda Der ve Seda Mescidiyle taçlanarak devam etti. Seda Derneği altında kartopu misali yuvarlanarak büyüyen Kuran ve Sünnet hizmeti bundan tam 5 yıl önce Müceddid Vakfıyla kurumsal bir yapıya kavuştu. Ali Kara Hoca önderliğindeki Vakıf, hizmetlerini daha hızlı ve verimli yapmak adına farklı adreslerde bulunan Mescid, Aşevi, Öğrenci Yurtlarını tek çatı altında toplamak için kolları sıvadı.

Zeytinburnu 58 Bulvar Caddesinde 8 Katlı bir binayı Genel Merkez yapmak için yola çıkan Müceddid Vakfı mütevelli heyeti Önceden duaları vardı şimdi ise duvarları var sloganıyla Üç ay önce Bismillah dedi ve 58.Bulvar Caddesinde yüklü bir miktar borcun altına girerek oldukça kullanışlı bir bina satın aldı. Kaporası ödenen binanın bir taraftan tadilatı başlatıldı, Diğer taraftan da borcunun ödenmesi için hayırseverlerle görüşmeler yapıldı. Üç Ay gibi kısa bir süre içinde Genel Merkez Binasında Abdesthane, Lavabolar, Aşevi, İslami İlimler Medresesi, Sohbet Salonları, Seda Mescidi, Yönetim Merkezi, kütüphane ve çay ocağı tamamlanarak hizmete açıldı. Son iki katın ise tadilatının tamamlanması için siz hayırseverlerin yardımına ihtiyaç var. 

Genel Merkezin açılış merasimi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Kara Hocaefendi’nin duası ile başladı. Hocaefendi duasında, Afrin’de Yedi Düvelle savaşan Mehmetçiklerimizi unutmadı onların operasyonu zaferle taçlandırması için davetlilerden de dua istedi. Müslümanların aile yapısını bozan, toprağını, altınını, madenini sömüren bu Amerikayı kahreyle Allah’ım dedi. Ali Kara Hocaefen’di duasını Müceddid Vakfı Genel Merkezinin kalan borcunun ödenebilmesi için Hayırseverlerden destek isteyerek tamamladı.

Ali Kara Hocaefendi’nin ardından Vakıf Başkanı Serkan Altaş kısa bir konuşma yaptı. Siz değerli Zeytinburnulu kardeşlerim. Vakfımızın ilk tohumları 2000 yılında SEDA Mescidi ve Sevgi ve Dayanışma Derneği ile atıldı. O günden beri devam eden hizmetlerimizi, 10 Mart 2018 günü yani bugün itibarı ile sizlerin büyük gayret ve destekleriyle tek çatı altında topluyoruz. Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Daha önce farklı yerlerde devam eden hizmetlerimizi bu Vakıf Merkezimiz vesilesiyle daha organize hale getiriyoruz. Bu Vakıf Binasında Allah’ın izniyle yapacağımız hizmetleri sayacak olursak; Aşevimizde her gün 1000 kişiye sıcak yemek verilecek, Mescidimizde 2000 kişi namazlarını rahatça kılabilecek, Kur’an ve İlmihal dersi alabilecek ve İslami ilimleri öğrenebilecek, Hanım kardeşlerimizin sohbetlere katılabilmesi mümkün hale gelecek. 5000 kitaplık kütüphanemizle talebeler İlmi ve Fikri araştırmalar yapabilecek, 100 talebe kapasiteli Hafızlık ve Arapça medresesiyle geleceğin İmam-ı Azam gibi hocalarını ve hafızlarını yetiştirecek imkana sahip olacağız. Açılışımızın İslam Alemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyor ve açılışımıza katılan siz değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun dedi.

Aşr-ı Şerif ve Öğle Namazıyla başlayan açılış programı Kuran Tilavetiyle yatsı namazına kadar devam etti. Açılışta Mehteran davetlilerin ruhuna işleyen marşlar çaldı. Davetlilere gün boyu döner, pilav ve ayran ikramında bulunuldu. Açılış programı Ali Kara Hocaefendi’nin Seda Mescidinde verdiği sohbetle sona erdi. Müceddid Vakfının Hafızlık ve Arapça Talebeleri de açılışa renk kattı.

Müceddid Vakfı Genel Merkezinin açılış Merasimine, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, MHP İlçe Başkanı Reşat Ok, Saadet Partisi İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, Saadet partisi İl Yöneticisi Şükrü İpek, AK Parti Meclis Üyesi Adem Uluocak, AK Parti ilçe Başkan Yrd. Fatih Aydoğan, Teşkilat Başkanı Hasan Memiş ve Siyasi Partilerin ilçe yöneticileri katıldı.  Ali Kara Hoca Efendi Genel merkezi açılışa katılan davetlilere gezdirdi. Genel Merkez davetlilerden tam not aldı.

MÜCEDDİD VAKFI GENEL MERKEZİNE DESTEK OLMAK İÇİN

Türkiye Finans Katılım Bankası Zeytinburnu Şubesi

Hesap No: 3404111-1 IBAN: TR 9700 2060 0075 0340 4111 0001

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler1

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan