• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

‘İlk Yerel seçimde Zeytinburnu’nu İYİ Parti olarak alacağız’

İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Kadın Kollarının organize etiği etkinlikle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. İlçe Merkezinde ki kutlama sonrası Başkan Ahmet Çelik Gazetemize özel açıklamalar yaptı.

08 Mart 2018 Perşembe 20:46

İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Ahmet Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, acı ile yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızı sadece bir güne sığdırabilmemiz elbette mümkün değildir. Analarımız, bacılarımız, kadınlarımız. hakkı ödenmeyecek olan kadınlarımız. Cennet, ayaklarının altında olan kadınlarımız. Geride bıraktığımız 2017 yılının en çok tartışılan gündemlerinden biri, hiç şüphesiz kadına yönelik şiddet ve cinayetlerdir. Yüzlerce kadın sokak ortasında cinayete kurban giderken, kadına şiddet eğilimi giderek artıyor. Kadınlarımız sokaklarda öldürülmeye devam ediyor. Küçük yaştaki kız çocuklarımız tecavüze uğrayıp öldürülüyor.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen,  Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, bu günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadın hak ve özgürlüklerinin en üst düzeyde yaşanacağı zamanın özlemi ile bütün Dünya Kadınlarına Sağlık, Mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bilindiği üzere bizim hareketimiz bir kadın hareketidir. Bundan dolayıdır ki başta Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve tüm yapılanmalarımız nazarında kadınların ayrı bir önemi var. Biz parti politikası gereği kadınlarımızı sadece bugün değil her gün ön planda tutan bir tutum içerisindeyiz. Ve böyle önemli bir günde özellikle değinmek istediğim bir diğer konuda kadına karşı yapılan şiddettir. Partimiz kadına şiddetin her türlüsünü kınıyor. Bilinmesini istiyorum ki şiddete maruz kalan her kim olursa hukuki süreçlerinde kendilerine sonuna kadar yardımcı olacağız. Bu konularda da İYİ Parti Zeytinburnu Teşkilatı olarak çalışmalarımız olacak dedi.

İlçe Teşkilatlanmasıyla ilgili de bilgi veren Başkan Ahmet Çelik, Zeytinburnu İlçe Başkanlığı olarak çok şükür teşkilatlanmamızı tamamladık. Çok hızlı bir şeklide yol aldık en kısa süre içinde teşkilatının oluşturan ilçe Başkanlığıyız. Kimin ne yaptığı ne yağacağının hesabı içinde olmadan, kavgadan, çekişmeden, kutuplaşmadan, uzak durarak bunlardan her hangi bir nema beklemeden, Önceliğimiz Zeytinburnu Halkının bizden beklentisini çok iyi araştırıp, projelendirip, bu beklentinin gereğini yapmak için Milletimizin önüne çıkmak.

Milletimizin önüne çıkacağız Evet Biz sizlerin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü için Bizler İYİ Parti olarak buradayız. Sizden sadece destek istiyoruz. Pazartesi ve Çarşamba günü Meclis Toplantılarını takip ettik. Filistin’de bir belediyeye yardım, Bakırköy Adliyesi Sarayına Yakın Yardımı ve KİPTAŞ’ın ilçemizde yapmış olduğu sorunlu dönüşüm karşılığında açılan davalar karşılığında KİPTAŞ’a kesilen 214 milyon 129 bin 915 TL cezanın Zeytinburnu Belediyesi’nin bütçesinden ödenmesi.

Bunu kesinlikle tasvip etmememiz mümkün değil. Zeytinburnu Halkının parası ile KİPTAŞ’ın borucunu ödemek kabul edilemez. Bunun yanında Filistin’e yardım etmeyelim demiyorum fakat önceliğimiz Zeytinburnu olsun. İlçemizde ihtiyaç sahibi yüzlerce aile var. Adliyenin yakıt ihtiyacı varsa bunu içişleri Bakanlığının bütçesinden isteyebilirsiniz. Bunun yanında daha çok acı olan Meclis toplantısının ardından Zeytinburnu Halkının oraya gönderdiği temsilcileri olan Meclis üyeleri bunun bu halka anlatmakla yükümlüdürler. Fakat onlar bunu yapma yerine toplantı bir an önce bitsin de işimize gücümüze gidelim derdine düşmüşler. Gerekirse o toplantılar orada sabaha kadar devam etmeli bu halkın yararına olan kararlar meclisten çıkartılmalıdır.

Teşkilat olarak çok farklı siyasi görüşten olan arkadaşlarımızla bir araya geldik. Çok kısa bir süre içinde kaynaştık. Şuan biriz beraberiz çok kısa süre içinde güzel çalışmalar da yaptık. İlk günden yola çıktığımızda bizler şuna inandık 2019’da İYİ Parti bayrağını Zeytinburnu burçlarına dikeceğiz, Bundan kesinlikle şüpheniz olmasın. İnanıcımız budur. Biz Zeytinburnu’nu alacağız herkes hesabını kitabını buna göre yapsın. İyi Parti geliyor.

Gazetecilerin 2019’daki adayınız kim olacak sorusuna yönelik ilçe Başkanı Ahmet Çelik bu konuda çok kapsamlı bir çalışma yapacağız şuan çok erken zamanı gelince kamuoyuna adayımızı açıklayacağız. Bizler Erken genel seçim yapılacağına kesin gözle bakıyoruz. Çünkü bunlar yerel seçimlerde bir çok belediyeyi kaybedecekler dedi.

Zeytinburnu Halkının İYİ Parti’ye teveccühü nasıl sorusuna, Başkan Çelik teveccüh adeta sel gibi. 83 Yılında ki teveccühe benzetiyorum. İlçemizde günün her saatinde gelen misafirlerimiz İYİ Parti’yi bizlere anlatıyorlar ve oyumuz Meral Akşener’e diyorlar dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan