• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması

Zeytinburnu Belediye Meclisinin Mart Ayı 2.Birleşiminde Başkan Murat Aydın'a verilecek yetki tartışmaya neden oldu.
08 Mart 2018 Perşembe 09:46

Zeytinburnu Belediyesi Mart ayı meclis toplantısının 2.birleşimi sakin başladı ancak gündeme olan 13.Madde de KİPTAŞ ile yapılacak olan sözleşmede Belediye başkanı Murat Aydın’a yetki verilmesi maddesinin oylamasına gelince CHP Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Hasan Hüseyin Üsküdar ve diğer bir CHP’li Meclis üyesi olan Mimar Esin Hacıalioğlu’nun sert itirazları ile karşılandı.

Zeytinburnu Belediye Meclis Mart Ayı İkinci Birleşiminde Gündem de 13 Madde var 12 si oy birliği ile geçti ne olduysa 13 maddede oldu. Zeytinburnu Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısının 2.Birleşimi 7 Mart 2018 Saat 10.00 da Başladı. İlk olarak CHP Meclis üyesi Diş Hekimi Osman Genç Zeytinburnu Belediyesine ait olan hasta nakil aradı ile alakalı eksiklikleri gündeme getirerek sözlü önerge verdi.

AK Parti Meclis üyesi İş Adamı Cüneyt Tezcan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile alakalı bir konuşma yaptı Tezcan konuşmasında özetle şunları söyledi “ 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeni ile Ak Parti Grubu adına söz almış bulunmaktayım diyerek sözlerine başladı. ABD’nin New York Eyaletinde Fabrikada çalışan işçi kadınların daha iyi şartlarda çalışma hakkı elde etmek amacı ile 8 Mart 1908’de Greve gitmişler ve uzun mücadelelerden sonra bu günü kutlama haklarını almayı başarmışlardır. Tezcan Ak Parti iktidarları döneminde yapılan düzenlemeler ile kadınların çalışma ve iş hayatında bir çok yasal değişiklik yapıldığını ifade etti. Konuşmasında son 15 yılda kadınlar lehine yapılan yasal düzenlemeleri belirten” Tezcan’ın konuşması meclis üyeleri tarafından ilgi ile dinlendi. Daha sonra ise CHP Meclis üyesi iş adamı Düzgün Kaya’da son yıllarda artan kadın ölümlerini sıralayarak kadınların olması gereken yerde olmadığını ifade etti. Geçmiş be yakın tarihte halkı için mücadele den kadın kahramanları rahmetle yad etti.

Daha sonra CHP Meclis üyesi Selamettin Yeniyol Gündemin 6.Maddesinde bulunan Çırpıcı Mahallesinde yapılan kentsel dönüşüm için Belediyenin çok hatalar yaptığını ifade etti. CHP Meclis üyesi Esin Hacıalioğlu da önce eksik ve yanlış iş yapıyorsunuz daha sonrada bunu düzeltmek için meclise getiriyorsunuz başta işinizi doğru yapsaydınız bugün kadar sorun yaşamazdınız dedi. Ak Parti Meclis üyesi ve başkan yardımcısı M. Zafer Alsaç’ta CHP’nin tarlada izi olmadığı için hasatta da yüzü olamaz. CHP’liler meclise gelen konular hakkında yeterli bilgiye sahip değiller. Sadece konuşmuş olmak için konuşuyorlar diyerek tepki gösterdi. Hacıalioğlu bu çıkış üzerine herkes haddini bilecek. Biz konuşmak için konuşmuyoruz burada bize oy veren halkımızın haklarını savunuyoruz dedi.

CHP Meclis üyesi ve Grup Başkan vekili Hasan Hüseyin Üsküdar CHP Meclis üyesi ve Grup başkan vekili Hasan Hüseyin Üsküdar Meclisin 13. Gündem maddesi ile Sümer Mahallesi KİPTAŞ’ın 1.etabı (Sahil Park) için Maliye Bakanlığının açmış olduğu davadan dolayı KİPTAŞ’ı eski para birimi ile yaklaşık olarak 240 Trilyon ödemeye mahkum etmesi için pazarlık yapmak üzere neden Murat Aydın’a yetki vereceğiz? İşlerine gelmediği zaman KİPTAŞ özel bir Şirket diyorlar. Ama işlerine gelmediği zaman da KİPTAŞ bir kamu kurumudur.

Bize ait olan okul arazilerini Maliye’ye vereceğiz KİPTAŞ’ı bu borçtan kurtaracağız diyorlar. Yazıktır günahtır. Bu yerlerimizi gerçekten SGK ve vergi borçlarımız için Maliye ile mahsuplaşsak bu kadar tepki göstermeyeceğiz. Belediyemizi alakadar etmeyen bir borç için halkımıza hizmet olarak sunacağımız 240 Trilyonu KİPTAŞ’a vereceğiz. Arkadaşlar gerek Sahil Park’ta, gerekse The İstanbul’da gerekse de yeni yapılan LOCA Mahalde Zeytinburnu halkına sağlanan tek bir kuruş fayda var mıdır ki biz KİPTAŞ’ın satıp parasını cebine koyduğu daireler için Maliye bakanlığına para ödüyoruz ?

Biz CHP olarak bu konuda bu borcun Belediyemizin sahip olduğu asalar Maliye bakanlığına verilmesine ve üstede para verilmesine rıza göstermediğimiz için RED oyu veriyoruz dedi. Bunun üzerine Ak Parti Meclis üyesi ve Grup başkan vekili Mehmet Altuntaş’ta bu konutlarda oturan binlerce kişinin tapularına şerh konulduğu için hak sahipleri mağdur oluyor. Zaten bizim Maliye ye verdiğimiz yerlerde okul binaları var. Bu okul yeri ha bizim üzerimize ha maliyenin üzerine olmuş ne fark eder dedi. Bunun üzerine CHP’li Üsküdar böyle bir mantık olamaz. Bu verilen yerler KİPTAŞ’ın borcu için veriliyor. Bizim Belediye’nin SGK veya Vergi borçları için verilse Mehmet Bey haklı ama bizimle alakası olmayan bir borç için neden belediyemizin arsalarını veriyoruz diyerek tepkisini ortaya koymaya devam etti.

Daha sonra İlkay Biber söz alarak ben de oradaki vatandaşımızın Mağdur olmasını istemiyorum. Ancak burada tapuları olanlar mağdur olmasın diye alınan karardan dolayı 400 bin ilçe halkı mağdur oluyor. Siz bu işi yapamadık deyin ve ilçe halkından özür dileyin dedi. CHP li Meclis üyesi Mimar Esin Hacıalioğlu ise bu durum Japonya’da olsaydı bu işte mesuliyeti olan herkes harakiri yapardı. Biz sizden harakiri istemiyoruz hemen istifa edin özür dileyin yeter dedi. Hasan Hüseyin Üsküdar CHP grubunun itirazlarına rağmen Mecliste Belediye Başkanı Murat Aydın’a verilen yetki için uğranılacak kayıplardan dolayı Zeytinburnu halkının haklarını korumak için yargıya başvuracaklarını ifade etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan