• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ZEYDEF, hem eğitim seferberliği hem de Kan bağışı için kollarını sıvadı

Zeytinburnu Dernekler Federasyonu (ZEYDEF) Genel Merkezinde İkinci Meclis Toplantısını Üye Dernekler Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirdi.

04 Mart 2018 Pazar 11:20

Zeytinburnu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çakır geçen ay önemli bir projeyi hayata geçirmişti. Ayda bir genel merkezde genişletilmiş meclis toplantısı yapılarak hem projeler hem de ilçenin genel sorunları masaya yatırılma kararı almıştı. Meclis Toplantısında bu ay divan başkanlığını Elazığlılar Dernek Başkanı Nazir Güler, Katip Üyeliklerini ise Giresunlular Dernek Başkanı Fedai Özer ve Afganistan Türkleri Dernek Başkanı Yashar Yıldız yaptı. Meclis Toplantısı Afrin Şehitleri için okunan dua ile başladı. Meclis’in ana gündem maddesi Cumhurbaşkanımızın başlattığı okuma yazma seferberliği ve Zeytinburnu Belediyesi ile ZEYDEF’in ortaklaşa hayata geçireceği Kan Bağışı kampanyasıydı.

Mecliste kürsüye ilk olarak ZEYDEF Genel başkanı Mehmet çakır geldi. Başkan Üye Dernek Başkanlarından hem kan bağışı hem de okuma yazma seferberliğine tam destek istedi. 8 Martta Kadınlar Günü dolayısıyla ZEYDEF’in kadınlarımıza kahvaltı programı düzenleyeceğini belirtti. Bunun yanında Çanakkale Şehitleri için anma programı düzenleyecek. Bunun yanında Afrin’de ki askerlerimize destek amacıyla Hatay’a Suriye sınırına ziyaret yapılacak. Ayrıca yaza doğru ilçe protokolünde katılımıyla yemek programı düzenlenecek dedi. Başkan Çakır devam eden ZEYDEF Futbol turnuvası içinde il Dernek Başkanlarına teşekkür etti.

Genel Başkanın ardından kürsüye Eğitim seferberliği hakkında bilgi vermek üzere Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt geldi. Zeytinburnu çok farklı bir ilçe geçen bir araştırma yaptırdım ilçemizde 52 farklı ülkeden öğrencimiz var bu çok büyük bir zenginlik dedi. Yeşilyurt sözlerine şöyle devam etti. Burdan yola çıkarak ortak bir kültürlerin buluşması projesi yapacağız. Okullarımızda 90 Bin öğrenci eğitim görüyor. Biz bu potansiyeli değerlendirip tüm öğrencilerimizi örgün eğitime katmak istiyoruz. Ayrıca Suriyeli öğrencilerimizi için eğitim veriyoruz. Amacımız ilçemizde hem okul hem de eğitim kalitesini yükseltmek istiyoruz. Okullarımızı yeniliyoruz. Özel öğrencilerimizin ilçe dışına göçünü önledik bunun yanında diğer ilçelerden yetenekli öğrenciler gelmeye başladı.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşlerinin başlattığı okur yazarlık seferberliği ülkemizde büyük bir karşılık buldu. Özellikle Cumhurbaşkanımızın mahalledeki temsilcileri olarak gördüğümüz muhtarlarımız, bizleri arayarak mahallelerinde bu etkinliğe katılmak isteyen insanlar olduğunu söylüyor. Biz kendilerini Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne yönlendirerek, gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Mahallelerimizde bizim evimiz mesafesindeki okullarımız bu seferberliğe ortak olacak. okuma yazma, var olma mücadelesinin, ulus olarak varlığımızı sürdürebilmenin zorunlu bir gerçeğidir. Devletimiz mukayese kabul edilemeyecek şekilde aşama kaydetti. Birçok insan geçmişteki olumsuzluk ve imkansızlar nedeniyle okuma yazma öğrenememişti. Biz sizlerden bu proje destek bekliyoruz dedi. Milli Eğitim Müdürünün ardından Zeytinburnu Halk Eğitim müdürü Orhan Ayyıldız Okuma Yazma seferberliğine katılım konusu hakkında bilgi verdi.

Kızılay kan merkezi bölge sorumlusu Duygu Eser Kan bağışıyla ilgili dernek Başkanlarını bilgilendirdi. Kimler kan verebilir kimler kan veremez bilgisini vererek başladı. Ardında sadece Avrupa yakasında günlük kan ihtiyacı hakkında bilgi verdi. Günlük bin ünite hastanelerinin kan ihtiyacı olduğunu bunun için STKlar çok fazla beklentilerinin olduğunu söyledi. 11 Martta ne kadar fazla kişiyi kan bağışı için getirebilirseniz o kadar çok kişinin hayatını kurtaracağız. Zeytinburnu’nda çok umutluyuz. Gençlerimiz bunun amiral gemisi oluyor. Özellikle gençleri bugün burada görelim. Lösemi çocuklarımızın her gün kana ihtiyacı var. Bu konuda çok hassa olmanızı istiyorum. Hangi birimizin çocuğunun lösemi olmayacağının garantisi var. Bunun için Kan verme konusu açıldığında herkes veririm diyor fakat sıra kan vermeye gelince bu sayı oldukça azalıyor dedi. “Kızılay’ımız dünyanın en saygın yardım kuruluşları arasında ön plana çıkıyor. Ülkemizde ve dünyada herhangi olası bir durumda yardımlarını ulaştırmada hiç kuşkusuz ilk sıralarda yer alıyor. Diğer yandan kan bağışı ile ilgili olarak da her sağlıklı bireyin düzenli olarak kan bağışında bulunması gerektiğini ve bunun sosyal bir sorumluluk olduğunu unutmamamız gerekiyor diyerek sözlerini noktaladı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan