• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
 • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
 • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
 • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
 • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu'ndan ZeytinDalı Kahramanlarına Mektup

Vatanımız ve dinimizin bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda Afrin Zeytindalı Harekatı'nda şehit olan Mehmetçiklerimizin adlarına, ilçemiz okulları ve öğrencileri arasındaki duygu ve sevgilerini daha da yükseltebilmek için ilçe okullarımız arasında " Askerime mektup " yarışması düzenlendi.
27 Şubat 2018 Salı 12:47

"Zeytindalı Mehmetciklerimize Mektup " adlı yarışmada derece alan öğrenciler için Şehit Tolga Ecebalın İmam Hatip Ortaokulu gösteri salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ödül programı düzenlendi. Bu törene okul idareleri ve Okul Aile Birlikleri ve okullarını temsilen 2'şer öğrenciler ve ilçe protokolü davet edildi. Okulun fuaye bölümünde  İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aylin İstek, konu ile ilgili olarak fotoğraf sergilemesi yaptı. Bu okulun öğrencileri aynı zamanda misafir yönlendirmesi görevlerindeydiler. Tören sunuculuğu ise Atatürk İlkokulu  Sınıf Öğretmeni Mehmet Sena Hasanoğlu tarafından yapıldı.

Zeytinburnu İlçe Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay  Halil Akar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt ve Şube Müdürleri Necip Fazıl Poyraz ve Şahabettin Kırdük, İlçe yeni Müftüsü Mustafa Açıkalın,  okullarımızın müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri başkanları ve ödül töreni programına  iştirak ettiler. Şehitlerimizin manevi ruhları adına yapılan saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu. Şehit Tolga Ecebalın İmam Hatip Ortaokulu'ndan bir öğrenci tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti eda edildi.

Günün anlam ve manası üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt nezih bir konuşma yaparak İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'dan şiir örnekleri okudu. Şemsettin Sami Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nevruz Özdemir ve öğrencileri sahne alarak program uygunluğunda  " Yemen Türküsü - Çeş'mi Siyahım ve Uzun İnce Bir Yoldayım adlı ağıt türkülerini mükemmel bir şekilde icra ederlerken 8-A öğrencisi Şehriban Mansur'un bizzat saz çalarak Çeş'mi Siyahım türküsünün solosunu mükemmel yansıtması alkışlarla ödüllendirildi. " Gençlik Ruh İşidir " adlı sinevizyon gösterisi sonrasında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin Zeytindalı Mektup'larında ilk üçe giren öğrencilerin ödülleri programına geçildi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

BİRİNCİLER: Demirhan Çağlayan.. " Veliefendi İklokulu "
Meryem Pak.." TOKİ S.Nizam İmam Hatip Orta Okulu "
Merve Taşkaya.. " Z.Burnu Kız Anadolu İ. Hatip Lisesi "
Ödülleri İlçe Milli Eğitim Md. Ali Yeşilyurt ve İlçe Müftüsü Mustafa Açıkalın tarafından verildi

İKİNCİLER: Hüseyin Kerem Bozbey.. " Gazipaşa İlkokulu "
Cansu Ceren Aygün.. " Abdülhak Hamit Orta Okulu "
Safiye Bilgin.." Z.Burnu Kız  Anadolu İ. Hatip Lisesi "
Ödülleri Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Prs. Albay Halil Akar tarafından verildi.

ÜÇÜNCÜLER: Bilge Neval Haras.. " Atatürk İlkokulu "
Binnur Durmaz.. " TOKİ S.Nizam İmam Hatip Orta Okulu "  
Abdülkadir Tepebaşı.."  K. İsmail Rüştü Olcay And. Lisesi "
Ödülleri Kaymakam Ali Taşkın Balaban tarafından verildi.

Mektupları 1. seçilen öğrenciler temsili mektuplarını okuduktan sonra yine temsili posta kutusuna attılar. Ödül töreni sonrasında bir öğrenci tarafından Türk Bayrağı rengindeki ufak bir kasa içerisinden getirilen Türk Bayrağı ve Afrin birlikleri komutanlığına teslim edilmek üzere derece alan mektuplar  Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay  Halil Akar'a Kaymakam Ali Taşkın Balaban tarafından verilirken Komutan Halil Akar'da Türk Bayrağı'nı öperek teslim aldı ve tören sona erdi. Tören için etkinlik salonunu tahsis eden Şehit Tolga Ecebalın İmam Hatip Ortaokulu  Müdürü  Melek Eyigün ve Okul Aile Birliği yönetim kurulu üyeleri de mükemmel bir ev sahipliği yaptılar.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Hasan Doğan Spor Tesisi Açıldı, Buz Pisti'nin temeli atıldı

  Zeytinburnu'nda yapılan Hasan Doğan Spor Tesisi'nin açılışı ile inşası devam eden Spor Toto Zeytinburnu Belediyesi Buz Pisti'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Taşerondan Kadroya geçiş Sınav Sonuç İlanı

  01/01/2018 tarih 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul Ve Esaslar’a İlişin Tebliğ’in 38 inci maddesi doğrultusunda Başkanlığımız bünyesinde oluşturulan Sınav Kurulu tarafından 39 uncu madde gereği sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilmiştir.

 • Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Sahilde Elleri Arkadan Bağlı Ağaca Asılı Ceset Bulundu

  Zeytinburnu sahilinde, elleri arkadan bağlı ve ağaca asılı şekilde yabancı uyruklu bir kişiye ait ceset bulundu.

 • Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Trabzon Dernekleri istişare için Zeytinburnu’nda toplandı

  Zeytinburnu’nun en köklü derneklerinden biri olan Tüm Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği uzun bir süre suskunluğunun ardından yeniden İstanbul genelinde Zeytinburnu yerelinde Trabzonluların sesi olmaya devam ediyor.

 • İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu Kongreye gidiyor

  İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığının 1.Olağan Kongresi 8 Nisan Pazar Günü Saat 12:00’ da Zeytinburnu Öğretmenler Evinde bu ilana göre yapılacaktır. Tüm Üyelere duyurulur.

 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Huzurevi Sakinlerine Yemek

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini yemekli programda ağırladı.

 • Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Nevruz Bayramı Topkapı'da coşkuyla kutlandı

  Bolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Topkapı Kültür Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulu Kararıyla ZEYPORT yırttı

  Rekabet Kurulunca, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ve GEMTAC Gemi Tali Acenteliği ve Bot Hizmetleri Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi.

 • Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  Çanakkale Deniz savaşı zaferi ödülleri sahipleri buldu

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zafer’inin 103'üncu yılı ve Çanakkale Şehitleri yad etmek için Ortaokul ve liseler arası resim, şiir, kompozisyon dallarında yarışma düzenledi. Yarışmada Dereceye giren öğrenciler Zeytinburnu Kültür SANAT merkezinde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

 • Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Lösev İyilik Tırı Zeytinburnu'nda

  Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam eden Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) "İyilik Tırı" İstanbul'daki son durağı olan Zeytinburnu'na geldi.

 • Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Çırpıcı Mahallesinde Torbacılara baskın yapıldı

  Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik yürütülen uzun süreli bir teknik ve fiziki takip yapıldı ardından şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

 • Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Öykü Meraklıları Zeytinburnu'nda Yazarlarla Buluştu

  Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye’den ve dünyadan önemli yazarların buluştuğu "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" başladı. Açılışa, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile çok sayıda Türk ve yabancı yazar katıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Adayı Delibalta oldu

  Uzun süredir beklenen AK Parti Zeytinburnu ilçe başkan adayı İl Başkanlığı tarafından açıklandı. 13 Nisan’da yapılacak Kongrede İlin adayı Selami Delibalta olarak belirlendi.

 • Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Abdi İpekçi Spor Salonunda Yıkım Tamamlanmak Üzere

  Zeytinburnu'nda bulunan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkımının yüzde 75'lik kısmı tamamlandı.

 • ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  ÜÇ MİLYON TL'ye sanayi esnafı satıldı iddiası?

  Zeytinburnu’ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüme giriyor. Yaklaşık iki yılı aşkın süredir boşaltılmasına çalışılan Sanayi Sitesi esnafı Kooperatif Başkanı Selman Kesman ve yönetimine adeta ateş püskürüyor. Sanayi Esnafı, Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Deniz Küçük’e konuştu. Kooperatif Yönetiminin kendilerini sattığını iddia etti.

 • Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  Adile Mermerci Anadolu Lisesi Öğrencileri Çanakkale Zaferini canlandırdı

  18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nin sahneleme programıyla ilçemizde anıldı. Tören etkinliğinde gözler nemlendi ve tarih akışı sağlandı.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.4%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan