AK Parti Zeytinburnu İlçe Gençlik Teşkilatı Afrin kentindeki terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek için yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşe AK Parti Zeytinburnu Gençlik Kolları Başkanı Serdar Duran’ın yanı sıra Yüzerlerce kişi katıldı. 15 Temmuz Şehitler Meydanından başlayan yürüyüş, Depo durağında sona erdi

Ellerinde taşıdıkları Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılanlar Gençler, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı. Yürüyüşün ardından açıklama yapan Başkan Serdar Duran, "Bu yürüyüşü AK Parti Gençlik Teşkilatı olarak düzenliyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi Afrin operasyonu da halkımızı yeniden birleştirdi. Tüm siyasi bayrakları bir köşeye atarak, hep birlikte Türk bayrağına sarıldık.

Afrin’deki askerlerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Duran, “Askerlerimiz ülkemizin ve o bölgenin güvenini tesis etmek için orada operasyon yapıyorlar. Türk tarihine bir sayfada Afrin zaferi altın harflerle yazılacak. İnşallah en kısa sürede askerlerimiz harekatı tamamlayarak yurtlarına döneceklerdir. Dualarımız onlar için. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerimize ve ülkemize baş sağlığı diliyoruz.” diye konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL