İHH Zeytinburnu önderliğinde Kudüs kermesine, AGD, ASYAAD, DİYANET.SEN, EĞİTİM.BİR.SEN, ENDER, ERBAKAN VAKFI, İLİM YAYMA CEMİYETİ ZEYTİNBURNU, TÜGVA, ZEYYED, YAVUZ SULTAN SELİM GENÇLİK DERNEĞİ, ZEYTİNBURNU İSLAM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ, İSTEK DER katkı verdi. Kermes Nuripaşa Mahallesi Merv Caddesi İş Bankası Karşısında 21 Ocak’a kadar açık kalacak.

Zeytinburnu İHH temsilcisi Murat Uluocak kermes açılışında yaptığı konuşmada katkı veren herkese teşekkür etti. Uluocak, en çok mazlumun katledildiği, en çok annelerin öldürüldüğü, en çok çocuğun yetim kaldığı, insanların sevdikleriyle can verdiği Gazze için kermes düzenliyoruz. Bugün de şu anda bu güzelliği birlikte paylaşıyoruz. Şu anda Gazze’de insanlar ne yazık ki katlediliyor.

Biz de burada yapabileceğimiz en büyük yardımı yapmaya çalışıyoruz. Bizim için zulmün karşısında dik durmak en önemli şiarımızdır. Zulmün karşısında susanın dilsiz şeytan olduğu anlayışına şartsız inanıyoruz. Çadırdaki sıcaklık iklimsel değil, kalbimizin sıcaklığı da dışa vurmuş durumda ifadesini kullandı.Yapılan duanın ardından kermes, kurdele kesilerek açıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL