Geride bıraktığı 4 yılda Yüzlerce etkinliğe imza atan ELFED bu kez Elazığlılar için en önemli projesini hayata geçirdi. Dernek Genel Merkezinin tapusunu aldı. Dernek Merkezinin tapusu için bir araya toplanan üye dernek başkanları ve federasyon yöneticilerinin mutluğu gözlerinden okunuyordu.

Federasyon Başkanı Faik İçmeli, Elazığın geçmişte yaşanmış ve unutulmaya yüz tutan gelenek ve görenekleriyle birlikte, bugün var olan kültürünün tanıtımı, benimsenmesi ve yaşatılması için; üye derneklerle birlikte Türkiye’nin hemen her tarafında bulunan Elazığlı Derneklerle de ilişkiler kurarak ülke düzeyinde etkinliklerde bulunmak” amacıyla kurduğumuz federasyonumuzu artık kiradan kurtardık.

Artık bundan sonra daha büyük projeleri hayata geçiren için kolları sıvayacağız. Tapumuzu almamıza katkı sağlayan tüm iş adalarımıza Elazığ gönüllerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Kültürel yozlaşmanın arttığı kentlerde yaşıyoruz: Değerlerimizden koparak adeta yalnızlaşıyoruz. Elazığlıların birbirine tutunarak var olmasını ve kendi geleneklerini unutmadan Türkiye ve Küresel Dünyada yer almak Sosyal Dayanışmayı artıracak üst örgütlenme ihtiyacından ELFED çok fazla ihtiyacı var dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL