• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Pazarcılar Derneğinde yeniden Selahattin Sert Dönemi

Zeytinburnu Pazarcılar Derneğinin Olağan Genel Kurulu Yıldızlar Düğün salonunda geniş bir katılımla yapıldı. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongrenin divan başkanlığını Turan Gençoğlu, Katip Üyeliklerini ise Şükrü Güler, Selçuk Güler yaptı.

12 Ocak 2018 Cuma 10:12

Geçmiş döneme ait Denetim ve Faaliyet raporlarının okunmasının ardından kürsüye ilk olarak Dernek Başkanı Selahattin Sert çıktı. Başkan üç yıllık görev süresince yaptıkların tek tek üyelerle paylaştı. 34 Aylık görev süresini alnımızın akıyla tamamladık ve karşısına çok şükür çıktık. Bu Üç yıllık görev süremizi elimizden geldiğince dolu dolu geçirdik. Lokal Merkezi tadilat yaparak yenilendik. Pazar esnafına 2000 kişilik iftar verdik. Pazarlarımızda kamera sistemi uygulamasına geçtik. Pazarlardaki hırsızlık olaylarının önlemek için Üç kişilik Güvenlik görevlisiyle hizmete başladık. Esnafımızın pazarlardaki ip bağlamak sorunun belediyemizle birlikte çözdük. Tahta devirleri için soyadı tutan arkadaşlara belli bir süre içinde devir işleminin önünü açtık.Üyelerimizin tüm sosyal etkinliklerinde derneğimizi temsil ettik. Özel hastanelerle işbirliği yaparak üyelerimize sağlık seminerleri verdirdik. Tüm üyelerimize dernek merkezimizde göz taraması yaptırdık. Belediye Başkanımızı üyelerimizle buluşturduk. Sorunlarımızı kendilerine birinci ağızdan aktardık. Geçen kongrede bize sıfır borçla devrettiklerini iddia ettiler. Göreve geldiğimizde durumun hiçte böyle olmadığını gördük. Yüklü bir borç ile karşı karşıya kaldık. Çok şükür 148 Bin TL borcunu da ödedik. Makbuzsuz tek kuruş para toplanmamıştır. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra güvenlik neredeyse üzerimize kaldı çok şükür bunun üstesinden de geldik. Zeytinburnu Belediye Başkanımız murat Aydın’a, Yardımcısı Ferruz Kutsal’a, Zabıta Müdürümüz Muhammed Kısa’ya ve Temizlik işleri müdürümüz Muhlis Bakırtaş’a, Fen işleri müdürümüz engin Köklü’ye  ve tüm zabıta ekibimize sonsuz teşekkürleri mi sunuyorum. Zeytinburnu Belediyesi her daim Pazarcı esnafının yanında yer aldı. Tekrar desteklerinizi bekliyorum dedi.

Dernek Başkanı Selahattin Sert’in konuşmasının ardından karşısına yeniden aday olarak çıkan bir önceki dönemin başkanı Mustafa Başaran söz aldı ve başkanlık görevinde yaptıklarını anlattı, yeni vaatlerde bulundu yeniden destek istedi.

Başaran’ın ardından tekrar Selahattin Sert Başkan söz aldı. Bu derneğin bu kadar borcu varken ben ne plaket dağıtırım nede bir çay ısmarlarım. Ama siz plaket ve hediyeler dağıttınız. Bütün makbuzlar elimde her kuruşun hesabını veririm. Ben makbuz kestiğim halde arpasını ödemeyen esnafımız oldu onu dahi gider gösterdim. Ben bu borcu görünce bir kâhyamızı aylarca geri çektim. Çok şükür borucumuzu ödedik. Alnım ak ben bu derneğe inşallah otobüste alacağım. Pazarcı esnafını tek kuruşu parası yenmez bir babamızdan böyle gördük. Şunun ad altını çiziyorum başkanlığım süresince hiçbir esnafımızdan tek kuruş üye parası almamışımdır. Kamera sistemi yaptırdım 35 Bin TL harcadım esnafımızdan sadece 17 Bin TL aldım. 300 Milyar para topladım 150 Bin TL borç ödedim. Bu borç eski başkanların değil pazarcı esnafının borcuydu. Üç kahya çalıştırıyorum Tek kuruş borcumuz yoktur. Otobüs alacakmış kaçan balık büyük olur sen otobüs alamazsınız ancak kendini temizlersin. Daha yöntemimi tek bir kez yemeğe getirmedim yemedik içmek borcumuzu ödedik borç namustur dedik. Biz Zeytinburnu pazarlarını İstanbul’un en güvenilir ve en modern pazarları haline getirdik dedi.

Konuşmaları ardından seçime geçildi. Mavi liste ile Selahattin Sert Başkan Beyaz Liste ile Mustafa Başaran seçime girdi. Yapılan seçim sonucunda mevcut Başkan Selahattin Sert 360 oy alırken Mustafa Başaran 31 oy aldı. Başkan Salahattin Sert teşekkür konuşmasında Mustafa Başaran’a ve tüm pazarcı esnafına teşekkür etti. Oylama sonucunda pazarcı esnafı tarafında Selahattin Başkan omuzlara alındı ve işte başkan işte yönetim sloganları atıldı. Kongre coşkulu başladı oldukça coşkulu da sona erdi.

Kongreye, İYİ Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Ahmet Çelik,  Pazarcılar Derneğinin Kurucu Başkanı Salih Zeki Durmuşoğlu, Trabzon Dernekler Federasyonu Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti İstanbul il yönetim kurulu üyesi Asuman Durmuşoğlu, Samsunlular Dernek Başkanı Davut Genç başta olmak üzere STK Başkanları ve temsilcileriyle birlikte çok sayıda pazarcı esnafı katıldı.

Zeytinburnu Pazarcılar Derneği'nin Yeni Yönetimi : Başkan, Selahattin Sert, Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Durmuş Emre, Mehmet Alpay, Şükrü Özdemir, Erol Karabulut, Hayri Şen, Yılmaz Genç,Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Ali Yüksel, Tuğrul Gençoğlu, Şenol Karabulut, Recai Bayındır, Hüseyin Acar, Hüseyin Gökçe, Remzi Sevil, Denetleme Kurulu Asil: Hakan Genç, Recep Sert, Muharrem Cengiz Acar, Denetleme Kurulu Yedek: Besim Yalap, Mesut Uçar, Recep Benek,

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan