• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ZEYDEF Birinci meclis toplantısını geniş katılımla yaptı

Zeytinburnu Dernekler Federasyonu (ZEYDEF) genişletilmiş Birinci Meclis toplantısını üye dernekleriyle yaptı. Meclis Başkanlığını Çankırı işadamları Dernek Başkan Arif Şengül yaptı. Toplantı Genel Başkan Mehmet Çakır’ın açılış konuşmasıyla başladı.

11 Ocak 2018 Perşembe 08:44

Meclis Toplantısının ana gündem maddeleri, Futbol Turnuvası, Kan Bağışı, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı, ZEYDEF Kaynaşma Gecesi, Geleneksel 2.Yaz Pikniğiydi. Gündemin açıklanmasının ardından kürsüye açılış konuşması için Genel başkan Mehmet Çakır geldi. Genel Başkan Çakır konuşmasına programa katılan Başkanları selamlayarak başladı. Biz bu toplantıyı başkan seçildiğimizde yapacağımızı ile getirmiştik. Bu genişletilmiş meclis toplantısı ilk kez yapıyoruz. Bundan sonra bir ay Dernek Başkanlarımızla diğer y ise Derneklerimizin bizlere verdikleri delegelerle bu meclis toplantısını icra edeceğiz. Bu meclis toplantısında lehte ve aleyhte konuşmalarımızı yapacağız. Burası oldukça demokratik bir ortam olacak bununla beraber ZEYDEF daha da güçlenecek.

Birinci Meclisimizin ana gündem maddesi Futbol Turnuvası. Bugün inşallah bunu hayata geçiriyoruz. Gerekli tüm girişimleri yaptık ve sonuç aldık. Bundan sonra takımlarımızı hazırlıyoruz ve gençlerimizi birbirleriyle tanıştıracağız. Bu turnuvanın asıl amacı illerimizin birbirleriyle kaynamasıdır. Bu projemizi inşallah hep birlikte Şubat ayı içinde faaliyete geçiriyoruz.

Bir diğer projemiz Kızılay ile birlikte ortak bir proje Kan Bağışı. Bu kan bağışını projemizle birlikte verdiğimiz kanlar karşılığında yıl içerisinde derneklerimizin kana ihtiyaç olduğunun da Kızılay bu projemiz karşılığında bizlere destek verecek.

Geçen yıl ilk kez yaptığımız 18 Mart Çanakkale Programımızı geleneksel hale getiriyoruz. Bu yıl 17 Mart Gecesi inşallah ikincisini tertip edeceğiz. İlk gecemiz çok beğenilmiş. İkinci gecemizin hazırlıklarına başlıyoruz.

Kaynaşma Yemeğimiz ve Yaz Pikniği programlarımızı da bu yıl icra etmeye devam edeceğiz. STK’ların en güzel yönü farklı yöre ve kültürdeki insanları birbiriyle kaynaştırması. Bizlerde ZEYDEF olarak buna öncülük edeceğiz. ZEYDEF’in bu aşamaya gelmesinde en büyük desteğimiz Belediye başkanımıza aittir. Zeytinburnu Belediyesine ve Başkanımıza teşekkür ediyoruz dedi. Genel Başkanın konuşmasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Dernek Başkanları tek tek söz alarak gündeme ve hayata geçirilecek projeler üzerinde görüşlerini ortaya koydular.

Birinci Meclis Toplantısına, Sinoplular Derneğinden Dernek Başkanı Mehmet Çakır Delegeler, Emin Acar, Cüneyt Tezcan, Faik Demircan, Elazığlılar Derneğinden Delegeler, Taylan Demirelli, Rıdvan Çakar, Barış Kişo, Çankırılar Derneğinden Başkan Arif Şengül Delegeler, Sait Yiğit, Ethem Gürkan, Talat Coşar, Samsunlular Derneğinden, Başkan Davut Genç Delegeler, Mustafa Bayındır, Ömer Yıldız, Gültekin Gençoğlu, Murat Tiryaki, Şanlıurfalılar Derneğinden Başkan Murat Tufan, Delegeler, Mehmet Yeşilgül, Müslüm Göz, Şahin Kemli, İsmail Yaşar, Balıkesir Hodul Derneğinden Başkan Özgür Varlık Delegeler, Cemil ve Yasin Kahraman, Mehmet Gündoğan, Özgür ilk, Çanakkale Bigalılar Derneği Başkan İsmail Çetin, Delegeler Servet Oral, Salih Tezel, Rıdvan Durmaz, Orhan Çınar, Giresunlular Derneği Başkan Fedai Özer, Delegeler Orhan Tınkır, Bozkırlılar Derneği Başkan Mustafa Göksu Delegeler, Ahmet Ilgaz, Mustafa Dönmez, Savaş Kiremit, Serkan İlhan, Romanlar Derneği Başkan Mehmet Selçik, Delegeler Erkan Selçik, Fedai İncepehlivan, Hasan Selçik, Onur Susoğukpınar, Bitlis Muş Sason Derneği Başkan Abdulhamit Aksu, Delegeler, Mmehmet Şirin Çelik, Medeni Çelik, Hikmet Aktaş, Cafer Kardaş, Ordulular Derneği Başkan Recei Memiş, Delegeler, Mustafa Yalçınkaya, Düzceliler Derneği Başkan, Mustafa Öztürk, Delegeler Şenol Araç, Ergün Öztürk, Şerafettin Kay, Afyon Karahisarlılar Derneği İbrahim Honca, Afganistan Türkleri Kültür Derneğimden Başkan Yashar Yıldız..

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan