Kuran-Kerim Tilaveti ile başlayan programa Anadolu Gençlik Derneğinin bir yıllık faaliyetlerini anlatan slayt gösterimi ile devam edildi. Bayram Şenol Saygı ve Yunus Emre Öter’in birlikte sunuculuğunu yaptığı gecede Slayt gösteriminin ardından Kürsüye AGD Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer çıktı. Özer konuşmasına salondaki muhteşem kalabalığı selamlayarak başladı. 

Başkan Özer konuşmasını şöyle sürdürdü.  Anadolu Gençlik Derneği yönetim kurulumuza ve emeği geçen bütün kardeşlerimize, fedakar gençlerimize emeklerinden ve gayretlerinden dolayı, siz kıymetli misafirlerimize de teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum.   Anadolu Gençlik Derneği öteden beri bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur. Yaptığımız çalışmalar evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı bir gençlik içindir. Yaptığımız çalışmalar, kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında ve adaletin tesisinde emek sahibi bir gençlik içindir. Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması için gayret ediyoruz. İslam, hayatın her alanını kuşatmıştır. Biz de böyle bir inancın mensupları olarak bu gece burada birlikteyiz. Kâbe, yeryüzündeki bütün Müslümanların kıblesidir. Mekke şehirlerin anasıdır. Biz Mekke'nin fethinin önemini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmak gerektiğine inanıyoruz. Mescidi Aksa, ilk kıblemizdir. Kudüs, Mekke'den sonra yeryüzünde en eski şehirdir. Etrafı bereketlendirilmiş topraklardır. Peygamberler şehridir. İstanbul'u, Diyarbakır'ı, Kudüs'ü, Mekke'yi birbirine bağlayan ruh fetih ruhudur. Bugün Kudüs işgal altındadır ve bu işgal malesef 100 yıldır devam etmektedir. Filistin'in işgal altında oluşu, Suriye'deki iç savaşın bitmemiş oluşu, Yemen, Arakan ve diğer İslam coğrafyasındaki gelişmeler canımızı yakıyor. Bütün bu işgallerin, çatışma ortamının, sebebi en başta İslam coğrafyasının parçalanmışlığıdır. Bu parçalanmışlık üzerimizdeki sorumluluğu daha da artırıyor. Genç nesiller mutlaka fetih kavramını anlamalı, fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeli, fetih aşkıyla yaşamalıdır.
Diğer taraftan Hazreti Ömer döneminde İslamlaşmaya başlamış, Malazgirt Meydan Muharebesi ile İslam yurdu oluşu perçinlenmiş bu coğrafyada Yılbaşı Gecesi adı altında her türlü ifsadın ve tahribatın yapılmasının da emperyalist bir işgal projesi olduğu unutulmamalıdır. Ülke genelinde bir milyon kadar kitap dağıtımı yaparak gerçekleştirdiğimiz Siyer-i Nebi yarışması ile birilerinin ifsat etmeye çalıştığı gençlerimize Efendimizin üzel örnek olduğunu hatırlatma gayemizdir. Biz, âlemlere rahmet olarak gönderilmiş bir kutlu peygamberin, önderimiz, efendimiz hazreti Muhammed Mustafa(sas)'in komutasında gerçekleşen Mekke'nin Fethini her yıl yeniden kutlayarak küresel emperyalist kuşatmaya, kültürel bir kuşatmaya cevap verdiğimizin de farkındayız. Bizler, Anadolu Gençlik mensupları olarak İlk Adım Kamplarımızla, haftalık sohbet-seminer çalışmalarımızla, Asr-ı Saadet derslerimizle, Siyer-i Nebi yarışmamızla, Mekke'nin Fethi kutlamalarımızla, Şehitler Gecemizle, İstanbul'un Fethi, Kudüs Gecesi programlarımızla, okuma gruplarımızla, yaz etkinliklerimizle, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik şuurlandırma çalışmalarımızla iyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adil olanın hayatın her alanında tesisi için gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şube Başkanı Tacettin Özer konuşmasının ardından İstanbul İl Başkan Yrd. Mahmut Özdemir kürsüye gelerek selamlama konuşması yaptı ve AGD’nin Kudüs için verdiği mücadelenin önemini anlattı.  Fasıl İlahi grubunun ardından ortaokul muhteşem bir gösteri yaptı. Ortaokul erkek öğrencilerinin ardından kız öğrencilerinin Kudüs ile ilgilisi hazırladıkları gösteri herkesi duygulandırdı. Ortaokul öğrencilerinden sonra Lise öğrencilerinin Oratroyumu adeta tüm inananlara ders niteliğindeydi. Gösterilerin ardından Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlerde ödüllendirildi. Çeşitli hediyelerin verildiği gece etli Pilav ve Ayran ikramı ile görkemli gece sona erdi.

Anadolu Gençlik Derneği’nin organize ettiği Mekke’nin Fethi ve Kudüs gecesine,  Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Kemal Yılmaz ve Teşkilatı, Anadolu Gençlik Derneği il Başkan Yardımcıları Mahmut Özdemir ve İsmail Demiral, Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Saadet Partisi Zeytinburnu kadın kolları başkanı Aysel Ünal, Belediye eski Başkan Yardımcısı Aydın Çıkrıkçı, Belediye meclis üyesi Satı Oral, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Halil Uçar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Usta, Merkezefendi İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Coşkun, TOKİ İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nurettin Yılmaz, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Yılmaz, Veliefendi imam Hatip Müdür Yardımcısı Baki Aydın, Seyitnizam Muhtarı Ömer Algül ve Gökalp Muhtarı Celal Ertuğrul, Bağ cami Dernek Başkanı Ömer Ekşi ,Urfa Dernek Başkanı Murat Tufan, Milli Görüş Hennes Tur İstanbul şube müdürü Halil Aydın, İHH Zeytinburnu Şube Müdürü Murat Uluocak, Taksici esnaf odası Başkan Yrd. Ahmet Harmandar, Hu-Der Başkan Yrd.  Av. Suat Koçyiğit, Fetih Derneği Başkanı Mehmet Karataş, İmamlar, Öğretmenler ve çok sayıda Zeytinburnulu katıldı

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şubesi Başkan: Tacettin Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri: Semih Deniz, Hüseyin  Kurt, Yunus Yaatasi, Bayram Şenol Saygı, Atilla Ünalan, Serkan Fettah, Suat Koçyiğit, Ubeyde Öz, Ömer Öztürk, Gökmen  Türkmen, Bayram Uysal, Önder Utanır, İsmail Yazar

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL